MS v hokeji 2021

Zkrat kapitána: Slovákům ukázal prostředníček, pak se omlouval

Zkrat kapitána: Slovákům ukázal prostředníček, pak se omlouval
Kapitán Běloruska Jegor Šarangovič Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Twitter

Hned první hrací den světového šampionátu v hokeji nabídl pořádné emoce a také jeden incident. Běloruský kapitán Jegor Šarangovič totiž po neúspěšném nájezdu zvedl prostředníček směrem na střídačku Slovenska. Talentovaný hráč se za své chování omluvil.

Slovensko si hned na úvod šampionátu připsalo velice důležitou výhru nad Běloruskem, se kterým soupeří o postup do čtvrtfinále. Svěřenci trenéra Craiga Ramsayho vedli po první třetině již 3:0.Ve druhé třetině nebyla Šarangovičovi uznána branka podle přísných pravidel IIHF, ale ve třetí části se mladík prosadil. Poté jel nájezd a mohl snížit na rozdíl jediné branky.

Související obsah


Jegor Šarangovič ale výhodu nevyužil, ačkoliv v NHL mu úniky často vycházely. S trochou frustrace jel kolem slovenské střídačky a zdvihl prostředníček. To strhlo lavinu nevole ze strany našich sousedů.


“V utkání moje frustrace vedla k hanebnému a nezodpovědnému chování k lavičce,” napsal po utkání Šarangovič na svůj instagram. “Jako kapitán jsem se nezachoval ideálně, zklamal jsem spoluhráče, trenéry i fanoušky. Budu nést zodpovědnost za své činy a chci se omluvit slovenskému týmu,” dodal dvaadvacetiletý hokejista.


Rodáka z Minsku se zastal také Marián Studenič, který s ním nastupoval na farmě New Jersey a letos také v hlavním týmu. “Vím, že jsi mnohem lepší, stále tě mám rád,” napsal na svém instagramu jediný reprezentant Slovenska, který si letos zahrál v NHL.

 

 


Šarangovič má za sebou první rok v NHL, kde nasbíral v dresu třetího nejhoršího týmu soutěže třicet bodů za šestnáct branek a čtrnáct asistencí. Stal se jedním z nejproduktivnějších nováčků a jedním z největších překvapení základní části.

VIDEO:Marián Studenič dal letos v NHL svou první branku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události