MS v hokeji 2021

Není to o řečech, musí to uhrát na ledě, burcuje po prohrách Růžička

Není to o řečech, musí to uhrát na ledě, burcuje po prohrách Růžička
Vladimír Růžička | Zdroj: profimedia.cz

Start českému nároďáku na mistrovství světa nevyšel, když je po dvou prohrách bez bodu. Nicméně špatný začátek měli Češi i v roce 2010, kdy naposledy celý turnaj vyhráli. Tehdejší trenér Vladimír Růžička radí: "Není to o řečech, hráči to musí uhrát na ledě."

Poslední české zlato z mistrovství světa se datuje k roku 2010. Tehdy Češi zahájili turnaj také prohrou, o kterou se senzačně postarali Norové. Českou reprezentaci tehdy vedl jako trenér Vladimír Růžička, jenž porovnal tyto dva šampionáty pro Nova Sport.

"Samozřejmě to vámi otřese. Jak trenéry, tak hráči. Papírově víte, že ten zápas máte vyhrát a pak prohrajete, tak z toho se musíte otřepat. Nesmíte myslet na to, co bylo, ale na to, co bude. My jsme tehdy věděli, že v těch posledních dvou zápasech s Lotyšskem a Kanadou musíme uspět, jinak bychom nešli do čtvrtfinále, a ty zápasy jsme uhráli," vzpomněl na tehdejší jízdu, kdy Češi hráli posledních pět ukání o všechno.

Nároďáku tehdy pomohl svým slovním výlevem emocí Jaromír Jágr. "Můžete něco říct, ale není to o řečech, je to o tom, jak ti hráči hrají na ledě. To, co tehdy řekl Jarda bylo super. Po tom nevydařeném zápase měl Jarda obrovský emoce, takže řekl na plnou pusu, jak to je, jak by to asi mělo být a něco takového může to mužstvo nastartovat, ale ti hráči to musí uhrát na tom ledě," zmínil Růžička, že tíha okamžiku vždy leží na hráčích na kluzišti, nikoliv v kabině.

 

Související obsah

Současný tým je v porovnání s ostatními na velmi vysoké úrovni, ale zkušeností z mistrovství hráči mnoho nemají: "Dneska to mužstvo je poměrně mladé a není tam moc otrkaných zkušených hráčů. Když máte zkušenější hráče, tak se můžete opřít právě o ně, ale těch zkušených kluků tam moc není."

Podle vítěze z Nagana se síla mužstva ukáže v dalších zápasech. "Teď bude záležet na tom kdo z těch hráčů to vezme na sebe. Oni to teď mají v hlavách, hrozně chtějí, ale není to tak jednoduché to nastartovat. Jak se to zamotává, tak nemusí stačit ani třináct bodů na postup," zmínil, jak je letošní trunaj nevyzpytatelný, jelikož Švédové v naší skupině prohráli s Dánskem i Běloruskem.

Související obsah

"Turnaj je dlouhý, ale musíme se odrazit k tomu, abychom vyhrávali zápasy. Jednoduché to nebude, všichni dneska koušou a rozhodují maličkosti. U Švýcarů jsme viděli, jak mají perfektně propracovanou obrannou hru z útočného pásma, jak napadali, byl jich plný led a my s nimi měli obrovský problém. Další věc je, že jsme měli hrozně moc vyloučených a oni dali čtyři góly z přesilovek," nastínil svůj pohled na sílu Švýcarů.

To na druhé straně Čechům podle mistra světa z roku 1985 chybí především pohyb: "Je vidět, že nám moc nejedou nohy, že nám to nejezdí. Nevím, čím to je, ale Rusové i Švýcaři měli lepší pohyb. Druhá věc je, že ve dvou zápasech dostat devět gólů je fakt hodně. Abychom s tím mohli vyhrát, tak bychom museli dát deset, jedenáct gólů, ale dali jsme jich pět, takže to je málo," uzavřel Růžička.

Související obsah

Pokud Češi chtějí pomýšlet na postup do čtvrtfinále, budou muset zabrat už v pondělí večer. Postaví se nevyzpytatelnému Bělorusku, které prohrálo se Slovenskem a následně porazilo Švédsko.

Hodně štěstí českému nároďáku popřál i MMA zápasník David Dvořák, jenž o víkendu v UFC potřetí vyhrál:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS v hokeji 2021

Důležité Události