šipky

Van Gerwen je opět v čele Premier League. Aspinall pouze remizoval

Van Gerwen je opět v čele Premier League. Aspinall pouze remizoval
Michael van Gerwen | Zdroj: Lawrence Lustig/PDC

Pouze jedno kolo vydrželo vedení šipkaře Nathana Aspinalla v Premier League. Anglický hráč v úterý totiž překvapivě pouze remizoval s Jamesem Wadem, čímž daroval možnost jít do čela Van Gerwenovi a Mighty Mike tuto možnost bez okolků využil.

Světová trojka k tomu potřebovala porazit Garyho Andersona, a ačkoliv nepředvedla žádné hvězdné šipky, tak dokázala zvítězit 8:4.

V tabulce Premier League je tak Michael van Gerwen opět první, naopak Nathan Aspinall, který si mohl své vedení udržet, hrál 7:7 s Jamesem Wadem. Čtyřka světového rankingu se na turnaji letos trápí a nevyhrála už šest utkání v řadě. Nicméně zmíněná remíza mu pomohla dostat se na průběžně šesté místo. Aspinall je pak druhý.Související obsah

Výborně naopak hraje Portugalec José de Sousa, jenž nezaváhal v dalším utkání a po výhře 8:5 nad Jonnym Claytonem už prohrává s druhým Aspinallem pouze o skóre. Právě Clayton je pak čtvrtý.

Do semifinále má stále šanci postoupit Peter Wright. Skotský šipkař figuroval na posledním místě, díky výhře 8:5 nad Van den Berghem si však ještě udržel naděje na postup. Postoupit ale můžou ještě všichni ostatní.Premier League - 14. kolo

J. Wade - N. Aspinall 7:7

J. Clayton - J. de Sousa 5:8

G. Anderson - M. van Gerwen 4:8

P. Wright - D. van den Bergh 8:5
 

První fázi Premier League ovládl Nathan Aspinall:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události