Anglie

Fanoušci čelí kritice, při pokleknutí hráčů předvedli nevídaný čin

Fanoušci čelí kritice, při pokleknutí hráčů předvedli nevídaný čin
Zdroj: Profimedia

Angličtí fotbalisté si museli vyslechnout bučení od vlastních fanoušků za to, že před utkáním s Rakouskem poklekli ve znamení podpory projektu Black lives matter. Bylo to vůbec poprvé, co tak národní reprezentace Anglie učinila. Trenér Gareth Southgate příznivce nechápal.

Angličané v přípravě na evropský šampionát sice porazili Rakousko 1:0, ale i přesto si museli vyslechnout pískot a bučení za předzápasové pokleknutí. Kromě toho se ale z hlediště ozýval místy i potlesk. 

"Samozřejmě jsem to slyšel, vyznělo to, jako by fanoušci kritizovali naše hráče tmavé pleti. Nic takového nechci od nich slyšet," zlobil se na fanoušky po utkání trenér anglické reprezentace. 

"Někteří lidé si myslí, že to je politický postoj, ale já s tím nesouhlasím. To není důvod, proč poklekáváme. Podporujeme se tím navzájem," vysvětlil po zápase Southgate.

Související obsah

Na konci utkání se navíc zranil obránce Liverpoolu Trent Alexander Arnold, takže není jisté, jestli stihne blížící se evropský šampionát. Nicméně Southgate na turnaj povolal hned čtyři pravé krajní obránce, kteří by jej měli zastoupit. 

Anglie se připravuje na EURO, dobrá nálada z ní srší

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události