MS v hokeji 2021

Sen o medaili na MS je pryč. Češi nestačili na Finsko a jedou domů

Ani letos to bohužel nevyjde. Český hokejový tým se sice rval statečně, ale ve čtvrtfinále mistrovství světa proti Finsku nakonec prohrál těsně 0:1.

Češi hned v úvodu na soupeře vlétli a několikrát nebezpečně ohrozili finskou bránu, v průběhu první třetiny se ale hra trošičku srovnala, a i Finové měli své šance.

Do vedení mohl poslat národní tým obránce Lukáš Klok, který ale ve velké šanci selhal. Následně dostal ještě dvě minuty za podražení.

Finský tým navíc přesilovku okamžitě využil a dostal puk do sítě. Gól však nakonec neplatil, jelikož došlo ke kontaktu s brankářem Šimonem Hrubcem. První třetina tak skončila bez branek.

Finové měli velkou šanci i na začátku druhé třetiny, když orazítkovali tyč. Pak přečíslení výborně vyřešil gólman Hrubec. Bohužel další velká příležitost už gólem pro Finsko skončila. Prosadil se Innala.

Fin Pakarinen pak dostal za faul na Kováře trest na 2+10 minuty. Český tým ale do konce druhé třetiny přesilovku nevyužil. Finové svoje těsné vedení ve třetí části urputně bránili a naopak Češi se nemohli dostat do tempa.

V samotném závěru zkusil český tým hru bez brankáře, ale ani tato varianta nepomohla vstřelit kýžený gól.