MMA

Boxerská šampionka k olympijským medailím přidala i vítězství v MMA

Galavečer PFL 4 je dobojován a boxerská šampionka Claressa Shieldsová má za sebou úspěšný MMA debut, byť se v kleci pořádně zapotila. Turnaj rozhodl také o prvních postupujících z lehké a pérové váhy do vyřazovacích bojů.

Den před turnajem došlo k několika změnám, šampion Lance Palmer i tahák večera Anthony Pettis museli své duely přesunout, pozornost tak směřovala hlavně na Claressu Shieldsovou.

 

Dvojnásobná olympijská vítězka a boxerská rekordmanka, která dokázala sjednotit tituly střední váhy nejrychleji v historii, a to nejen mezi ženami ale také mezi muži, k 11 vyhraným duelům v boxu nyní připsala i bilanci 1-0 v MMA. Ale duel s Brittney Elkinovou (3-7) rozhodně nešel podle jejích představ.
 

Zkušenější soupeřka dokázala odzbrojit nebezpečnou boxerku a opakovaně hrozila ukončením na zemi, ať už tvrdým ground-n-pound či pokusy o submisi. S Shieldsovou to nejednou vypadalo, že je ámen. Ta však zvládla prohraný duel otočit ve třetím kole, kdy vyčerpanou soupeřku na zemi zasypala sérií vytrénovaných úderů, které rozhodčí musel zastavit.

 

Související obsah


PFL 4 přinesl první postupující do play-off, kam jdou čtyři zápasníci z každé váhové kategorie. V pérové váze si postup do vyřazovacích bojů pojistil s devíti body Brendan Loughnane, který jednoznačně porazil Tylera Diamonda na body. Účast v play-off si zajistili také Chris Wade a Bubba Jenkins.


V lehké váze jsou zatím postupující dva. Favorit Clay Collard si oddychl, když mu rozhodčí po vyrovnaném duelu s Němcem Lutterbachem zvedli ruku a zajistili mu tak postup. Další postupující je Loik Radzhabov, který na úvod večera zničil Achmeta Alieva. Podívejte se:


 

Odkaz na kompletní průběžné tabulky PFL zde.Výsledky PFL 4

Claressa Shieldsová poráží Brittney Elkinovou via TKO. ve 3. kole

Clay Collard poráží Joiltona Lutterbacha na body (split)

Bubba Jenkins poráží Bobbyho Moffetta na body

Brendan Loughnane poráží Tylera Diamonda na body

Natan Schulte poráží Alexandera Martineze na body (split)

Sheymon Moraes poráží Jesseho Stirna via submise (kimura) ve 2. kole

Olivier Aubin-Mercier poráží Marcina Helda na body

Loik Radzhabov poráží Achmeta Alieva via KO. v 1. kole

Chris Wade poráží Armana Ospanova via TKO. ve 2. koleNestačila vám porce MMA z galavečeru PFL 4? Už v pátek 11. června můžete sledovat Bellator 260, kde bude titul obhajovat Douglas Lima. Galavečer sledujte od 23:30 na Nova Sport 2 a portálu Voyo.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události