EURO 2020

Rakousko dosáhlo na historicky první výhru na evropském šampionátu

Zdroj: profimedia.cz

Rakousko startuje na třetím mistrovství Evropy, ale výhry se na prvních dvou nedočkalo. Až dodnes. Jejich fotbalisté totiž porazili Severní Makedonii 3:1, pro níž to byla premiéra na evropském šampionátu.

Do utkání vstoupili lépe hráči Rakouska. V 18. minutě se prokombinovali na útočnou polovinu, kde Sabitzer poslal do malého vápna střílený centr přesně na nohu Stefana Lainera, který jej náročným sklepnutím z první poslal za záda bezmocného brankáře.

O čtyři minuty později mohlo být pro rakouské fanoušky ještě veseleji. Sabitzer opět našel povedeným centrem svého spoluhráče, tentokrát Kalajdžiče, ale ten zamířil pouze doprostřed branky, kde byl připraven pozorný brankář Makedonie.

A tak Makedonie trestala. Stalo se to po velké chybě stopera Hintereggera, který při pokusu o odkop trefil pouze spoluhráče a tím založil rychlou protiakci Makedonie, kterou zakončil veterán Panděv střelou do prázdné branky.

Po hodině hry mohla Makedonie dokonce skóre otočit, kdy Nikolov dostal přesnou kolmici za obranu, ale Bachmann vyběhl včas a zakročil. Šanci strhnout vedení na svoji stranu mělo o pár minut i Rakousko, ale Gregoritschovu hlavičku parádním skokem k tyči vyrazil Dimitrevski.

Stejný hráč se ale nakonec gólově prosadil, když zužitkoval centr Davida Alaby. Trenérovi Rakouska se tak povedlo střídání, protože Gregoritsche poslal na hřiště v 58. minutě.

V závěru stvrdil výhru Rakouska Arnautovič, který byl dalším střídajícícím hráčem, a naši sousedé tak do turnaje vstoupili úspěšně.

Hráč utkání podle redakce Nova Sport: David Alaba

Rakousko - Severní Makedonie 3:1