LOH Tokio 2021

Na olympiádu asi zamíří další transgender. Chce spálit vlajku USA

Na olympiádu asi zamíří další transgender. Chce spálit vlajku USA
Zdroj: Instagram @chelseawolfebmx

S transgender sportovci se na olympijských hrách roztrhl pytel. Po vzpěračce Laurel Hubbardové by se jich mohla zúčastnit BMX závodnice Chelsea Wolfeová. Ta má za sebou mimo jiné hodně kontroverzní výrok, kdy řekla, že chce spálit americkou vlajku.

BMX freestyle bude mít pod pěti kruhy svou olympijskou premiéru. Tohoto závodu by se také mohla zúčastnit americká transgender závodnice Chelsea Wolfeová.

Ta se do Tokia kvalifikovala jako náhradnice, což potvrdil i americký tým. Do závodů tak zasáhne, pokud jedna z jejích dvou kolegyň nebude moci nastoupit.

Související obsah

Už dříve na sebe ale Wolfeová upozornila jedním příspěvkem na svých sociálních sítích, který ale následně smazala. V něm psala, že je jejím snem olympiádu vyhrát, aby následně mohla spálit americkou vlajku.

Jenže novinář Ian Miles Cheong nelenil a smazaný příspěvek nějakým způsobem dohledal. V něm se konkrétně píše: "Mým cílem je vyhrát olympiádu, abych mohla na stupních vítězů spálit americkou vlajku. Nechápu, jak se můžou v probíhající pandemii soustředit na tohle."

"Každý, kdo si myslí, že mi na Spojených státech nezáleží, se velmi mýlí," uvedla následně pro stanici Fox News. "Jedním z důvodů, proč tak tvrdě pracuji na tom, abych reprezentovala USA na olympijských hrách, je ukázat světu, že tato země uznává hodnoty a morálku, že není všechno jenom špatné," uzavřela.

V USA zabojuje o titul miss také první transgender modelka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu LOH Tokio 2021

Důležité Události