LOH Tokio 2021

Vejde španělský chodec do historie? Může startovat na rekordních hrách

Vejde španělský chodec do historie? Může startovat na rekordních hrách
Zdroj: Profimedia

Španělský rychlochodec Jesús Ángel García se může nesmazatelně zapsat do historie olympijských her. V Tokiu může startovat už na své osmé olympiádě. Žádný jiný na tolika hrách nestartoval. A to je mu 51 let!

García je ve španělské nominace pro nejdelší atletický závod, tedy na 50 kilometrů chůze. Přitom už startoval na všech hrách od Barcelony v roce 1992.

Zatím nedošel pouze jednou, což se mu stalo v Atlantě 1996. Nejlepší výsledek zapsal v Pekingu v roce 2008, kdy si došel pro čtvrté místo. Medaile mu tak stále uniká, i když se stal v roce 1993 mistrem světa.

Nicméně aktuálně se García dělí o první pozici ve startech na olympijských hrách mezi atlety se sprinterkou Marlene Otteyovou. Ta také startovala na sedmi hrách.

Související obsah

Do absolutního rekordmana mají ale oba stále daleko. Tím je parkurový jezdec Ian Millar s deseti starty. Mezi českými olympioniky je maximem šest startů.

Mezi nimi je běžkyně a bikerka Kateřina Neumannová, veslaři Václav Chalupa a Jiří Pták a vodní slalomářka Štěpánka Hilgertová. Letos se k nim přidá ještě střelec David Kostelecký.

Mimochodem pro Garcíu určitě půjde o poslední start na 50 kilometrové trati. Od olympiády 2024 v Paříži nahradí nejdelší trať závod smíšených družstev.

Naopak problémy řeší česká rychlochodkyně Anežka Drahotová, která měla pozitivní dopingový nález:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události