EURO 2020

Itálie jde do finále Eura! Rozhodující penaltu proměnil Jorginho

Dramatické první semifinále fotbalového Eura je u konce! Z vítězství se nakonec radují fotbalisté Itálie, kteří vyhráli nad Španělskem až po penaltovém rozstřelu. Rozhodující pokutový kop proměnil Jorginho.

Zápas mezi Španělskem a Itálií sliboval ofenzivní podívanou, nicméně nakonec se z toho stala urputná taktická bitva.

V prvním poločase byli aktivnější Španělé, nicméně největší šanci první půle měl italský Emerson, jenž trefil břevno.

Ve druhém poločase se ale už Itálie prosadila. Přesnou střelou k tyči překonal gólmana Federico Chiesa.

Jenže Španělsko se nevzdalo a pomohl jim příchod Álvara Moraty, který začal utkání na lavičce. Vytáhlý forvard totiž zužitkoval krásnou průnikovou přihrávku a srovnal zápas na 1:1.

Dramatický duel se tak musel prodlužovat, nicméně v něm už hráčům vydatně docházeli síly a zápas se pomalu blížil k penaltám.

A nakonec k nim skutečně došlo. Hned v první sérii minuli oba exekutoři. Kritická chvíle pak přišla ve čtvrté sérii, kdy hrdinu Moratu vychytal brankář Donnarumma a Španělé byli na kolenou.

K míči se totiž postavil Jorginho a zkušeným způsobem umístil svůj pokutový kop, čímž poslal Itálii do finále mistrovství Evropy!