Fotbal

Slavia má opět smůlu na covid, další nakažený komplikuje přípravu

Slavia má opět smůlu na covid, další nakažený komplikuje přípravu
Zdroj: Profimedia

Fotbalová Slavia má za poslední rok jednoho velkého soupeře. Není jím žádný z týmů, ale koronavirus. Tato nemoc se totiž opět objevila u jednoho z hráčů v týmu, takže sešívaným se zkomplikovala příprava.

Slavia měla na soustředění odjet ve středu, ale nakonec odjezd odložila na pondělí. Pozitivní byl jeden z hráčů, který se měl podrobit druhému očkování. Projevila se u něj ovšem pozitivní mutace delta. 

"Klub nechtěl riskovat zdraví hráčů ani zdraví ostatních hotelových hostů v Rakousku, start soustředění se tak odložil na pondělí. Ze 49 členů A-týmu má v tuto chvíli 44 ukončené očkování druhou dávkou, noví hráči mají aktuálně za sebou první dávku. Neočekáváme proto, že nastalá situace bude mít zásadní dopad na klub," stojí v oficiálním prohlášení Slavie na klubovém webu.

Související obsah

V minulé sezoně Slavia musela odkládat několik zápasů, jelikož v jejím týmu mělo vícero hráčů pozitivní test na covid-19. Na začátku roku trenér Trpišovský prozradil, že pozitivních bylo v jednu chvíli 22 členů týmu, někteří byli bezpříznakoví, jiní měli těžší průběh.

Ale nebylo to jen jednou, tým z Edenu řešil koronakrizi několikrát a někteří hráči si nemocí prošli víckrát. Jen před pár dny Slavia propagovala očkování proti covidu videem, ve kterém čeští reprezentanti, kteří hráli nebo hrají ve Slavii, dostali druhou dávku vakcíny.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Krátká zpráva

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.

Krátká zpráva

Ani Prskavec, ani Přindiš! Finále MS ve vodním slalomu bude bez Čechů

V Bratislavě skončily semifinálové jízdy mistrovství světa ve vodním slalomu kajakářů. Z českých reprezentantů nikdo sítem neprošel. Naděje jako Přindiš, Hradílek se do bojů o medaile neprobojovali kvůli padesátivteřinové penalizaci, olympijský vítěz Jiří Prskavec skončil těsně za postupovou hranicí jedenáctý. Semifinále ovládl Slovák Jakub Grigar. Mezi kajakářkami bude o medaile bojovat Češka Antonie Galušková.