LOH Tokio 2021

Aby překonal rekord, utratil za lístky statisíce. Na olympiádu ale nemůže

Rozhodnutí organizátorů olympijských her v Tokiu o absenci diváků zhatilo plány Kazunoriho Takišimy. Japonec totiž plánoval zlomit světový rekord účasti na co nejvíce olympijských soutěžích. Za lístky utratil 4 miliony jenů.

Pětačtyřicetiletý Takišima propadl olympijským hrám v roce 2006, kdy v Turíně viděl zvítězit japonskou bruslařku Šizuku Arakawaovou. Od té doby nechyběl na žádných letních ani zimních hrách.

Na každých hrách měl nabitý program, a před hrami v rodném Japonsku byl už u 106 olympijských závodů. Letos v Tokiu pak plánoval překonání Guinessova světového rekordu, který čítá 128 účastí na olympijských soutěžích.

Takišima, společně s rodinou a přáteli, utratil za 100 lístku 4 miliony jenů, tedy přibližně 869 tisíc korun. Během 17 dnů se plánoval zúčastnit 28 akcí a chtěl zaregistrovat nový rekord - 134 živě zhlédnutých závodů.

 

Související obsah

Jenže k prolomení rekordu nedojde. Patnáct dnů před zahájením her organizátoři a olympijský výbor rozhodli, že už jednou odložený svátek sportu proběhne bez diváků. “Všechna ta zábava, na kterou jsem se tak těšil, mi byla krok za krokem vzata. Zákaz fanoušků byla poslední kapka,“ komentoval rozhodnutí zklamaný Takišima.

Dobrou zprávou však je, že organizátoři her všem fanouškům vrátí utracené peníze. Takišima tak o sumu přes 800 tisíc korun nepřijde. Rekord se může pokusit překonat příští rok na zimní olympiádě v Pekingu nebo v Paříži v roce 2024.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události