LOH Tokio 2021

Olympiáda ještě nezačala a skandály nemají konce! Další doping a drogy

Policie v Tokiu - ilustrační snímek
Zdroj: Profimedia

Letošní olympijské hry začnou už za pár dnů, ale ještě před začátkem provází sportovní svátek několik kontroverzí. Kromě absence fanoušků olympiádu zasáhly i skandály s drogami a dopingem.

Nejnovějším dopingovým hříšníkem, který o olympiádu přijde, je ukrajinský gymnasta Oleg Verňajev. Zlatý medailista z Ria na bradlech oznámil, že neprošel dopingovým testem a za pozitivní nález meldonia dostane čtyřletý trest.

Meldonium vyřadilo ze hry také dva ruské veslaře. Americká atletka Shelby Houlihanová dostala čtyřletý trest za anabolické steroidy, které se do jejího těla údajně dostaly snědením burrita. Další americká naděje na medaili sprinterka Sha'Carri Richardsonová měla pro změnu pozitivní test na marihuanu.

Související obsah

Kromě dopingových skandálů se v Tokiu řeší drogy také z jiného pohledu. Čtyři elektrikáři najatí olympijskými hrami na údržbářské práce byli zatčení za užívání kokainu. Jeden z mužů se vloupal do bytu, což vedlo policii k provedení testu na drogy, všichni čtyři měli v moči přítomný kokain.

Olympijské hry se letos uskuteční kvůli nouzovému stavu kompletně bez diváků:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události