EURO 2020

Na finále evropského šampionátu se údajně dostalo až 1500 lidí bez lístku

Už uplynuly tři dny od skončení evropského šampionátu a o finálovém zápase se stále hovoří. Hlavním tématem ale bohužel nejsou krásné góly a povedené akce, nýbrž chování fanoušků před utkáním, během něj i po něm. Podle informovaného novináře Henryho Wintera se na závěrečné finále ve Wembley dostalo minimálně 1500 diváků bez platné vstupenky.

Videa o fanoušcích, kteří se snaží pomocí násilí dostat na stadion, aniž by měli zakoupený lístek, už obletěla svět. Například otec Harryho Maguirea odnesl chování těchto lidí s podezřením na zlomená žebra a problémy s dýcháním.

Kolik fanoušků se na stadion touto cestou dostalo, dosud nebylo známo. Nyní přišel se šokující informací Henry Winter, novinář píšící pro Times Sport.  "Pokud by Anglická fotbalová asociace požádala o svědectví fanoušků, kteří měli zakoupené vstupenky, zjistila by, jakou hrůzu prožili. Hodně z nich při vstupu na stadion zjistilo, že na místě, kam si zakoupili vstupenku, sedí někdo jiný. Odhadem se bez lístku dostalo na stadion 1500 lidí, možná víc," uvedl respektovaný novinář na své sociální síti. 

Řádění fanoušků ale pokračovalo i po zápase. Závodníka Landa Norrise jeden z nich okradl o hodinky v ceně přes jeden milion korun. Boxera Jamese DeGalea zase doma v době zápasu okradli o olympijskou medaili a výtržnosti se děly i v ulicích. 

Anglie řeší po prohraném finále mistrovství Evropy chování svých fanoušků

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události