LOH Tokio 2021

Velká smůla! Česká medailová naděje měla pozitivní test na covid-19

Velká smůla! Česká medailová naděje měla pozitivní test na covid-19
Zdroj: Profimedia

Již druhý pozitivní nález na covid-19 se objevil v českém týmu. Tentokráte bohužel poprvé u sportovce, kterým je Ondřej Perušič z plážového volejbalu. Český olympijský výbor dělá vše pro to, aby se společně s Davidem Schweinerem účastnili olympijských her.

Hrozná smůla potkala plážové volejbalisty Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera. Sehraný pár živil naděje na medaili, ale jejich sen se nyní zdá celkem vzdálený. První jmenovaný byl pozitivně testovaný na covid-19.

„Pozitivní nález ze vzorku odevzdaného při každodenním testování v olympijské vesnici v neděli 18. července měl bohužel plážový volejbalista Ondřej Perušič. Ani on nemá absolutně žádné příznaky nemoci, nicméně PCR analýza potvrdila výsledek antigenního testu,“ pronesl Martin Doktor pro web českého olympijského výboru.

„Je to stále ještě čerstvá informace a vše se vyvíjí velmi rychle. Řešíme všechny detaily včetně sportovního dopadu. A samozřejmě protiepidemická opatření v rámci týmu,“ dodal šéf české výpravy Martin Doktor. 

Související obsah

Ondřej Perušič a David Schweiner měli naskočit do turnaje přesně za týden, tedy 26.7. „Zkoumáme možné posunutí zápasů nebo jiné varianty, které by klukům dle pravidel umožnily vstoupit do turnaje později. V tomto ohledu budeme ale moudřejší v dalších hodinách a dnech. Každopádně se pokusíme zamezit zklamání,“ pokračoval ve smutném tempu Martin Doktor. 

Je jisté, že se český volejbalista nebude účastnit pátečního zahajovacího ceremoniálu, ale pozitivní náladu neztrácí.„Samozřejmě slibuju, že se obléknu aspoň symbolicky tady v karanténě. Můžu v něm pochodovat z jedné strany pokoje na druhou,“ pronesl Perušič pro web českého olympijského výboru.

VIDEO: Čtrnáct dní před olympiádou se rozhodlo o tom, že se hry budou konat bez diváků:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události