LOH Tokio 2021

Drahotová nedopovala, rozhodla komise. V Tokiu tak může startovat

Drahotová nedopovala, rozhodla komise. V Tokiu tak může startovat
Zdroj: Profimedia

Výborná zpráva pro český olympijský tým a především chodkyni Anežku Drahotovou. Podle prohlášení Českého atletického svazu může startovat v Tokiu poté, co byla podezřelá z užití zakázané látky. Tři roky starý případ je tak, zdá se, u konce.

U české atletky bylo před třemi lety nalezené zvýšené množství testosteronu, a tak zde bylo podezření, že to může být způsobeno užitím zakázané látky. To však Drahotová a její právní zástupce Jan Šťovíček od začátku popírali. 

"Nyní se budeme pídit po tom, jak je možné, že měla u těchto látek zvýšenou hladinu. Je to přirozené, může to být následek nějaké nemoci, takže víme, kterou cestou jít, a kde hledat," uvedl v dubnu v rozhovoru pro Nova Sport Šťovíček. 

Související obsah

Že je česká atletka nevinná nyní potvrdil v tiskové zprávě předseda komise Českého atletického svazu Miroslav Ševčík. "Sportovec, ale i posudky endokrinologů a odborníků z VŠCHT prokázaly neexistenci zavinění nebo nedbalosti, a z toho důvodu není uložen žádný zákaz činnosti, který by jinak připadal v úvahu."

To znamená, že se Drahotová bude moci zúčastnit olympijských her. Zařadí se tak mezi 116 českých sportovců, kteří se v Tokiu představí. 

K případu Drahotové se v dubnu vyjádřil i její právník Jan Šťovíček

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události