šipky

World Matchplay zná kompletní osmifinalisty. Gerwen musel otáčet

World Matchplay zná kompletní osmifinalisty. Gerwen musel otáčet
Zdroj: Profimedia

Dvojnásobný vítěz World Matchplay Michael van Gerwen otočil zápas proti Damonu Hetovi a postoupil do osmifinále. Dál jdou i Ian White Nathan Aspinall a Gary Anderson.

Ian White a Deryl Gurney si od začátku drželi vysoké průměry. Gurney sice vyhrál rozhoz na střed, ale byl to White, který jako první vzal podání soupeře a dostal se do vedení 3:2. Od té doby u terče zcela dominoval a utekl do náskoku hned tří brejků a za stavu 8:3 to vypadalo, že je o vítězi jasně rozhodnuto.

Gurneymu se ale povedlo zápas zdramatizovat. Výrazně zlepšil náhozy a zavírání a vzal soupeři dvě podání zpátky. Za stavu 8:6 se ale oba hráči trápili na zavírání a tento veledůležitý leg nakonec na svou stranu uzmul White a utekl do vedení 9:6. Zkušený Angličan si vedení nakonec pohlídal a vyhrál 10:7. 

Související obsah

Ve druhém pondělním zápase postoupil Angličan Nathan Aspinall, který porazil krajana Mervyna Kinga 10:6. Do utkání výrazně lépe vstoupil mladší z obou hráčů, když se dostal do vedení 4:0. King ale zabral a snížil na rozdíl pouze jednoho legu, ale srovnat nedokázal. 

Náskok jednoho až dvou legů si Aspinall držel až do vedení 8:6, ale poté o svém vítězství definitivně rozhodl, když vyhrál další dvě kola a postoupil do osmifinále. Dalším soupeřem mu bude Michael van Gerwen. 

Související obsah

Právě nizozemský šampion odehrál velmi těžký zápas proti Damonu Hetovi. Do utkání sice vstoupil dobře, když vedl 4:2 na legy, ale po přestávce se daleko více dařilo jeho australskému soupeři, který se dostal do vedení 6:4. Pořád ho ale čekala spousta práce, aby jednoho z nejlepších šipkařů historie zdolal.

To se mu nakonec nepovedlo. MvG si povytáhl ponožky, což znamenalo jediné. Dalších pět legů uzmul na svoji stranu a vedení o tři hry si udržel až do konce. 

V posledním zápase prvního kola se představil Gary Anderson a Stephen Bunting. Pro Létajícího Skota, který World Matchplay vyhrál v roce 2018, to byla snadná práce. Svému soupeři hned třikrát sebral podání, zatímco sám nezaváhal ani jednou. Průměr na tři šipky mél také o deset bodů lepší a zaslouženě vyhrál 10:5.

Související obsah

Již dříve do osmifinále postoupili všichni favoriti. Překvapením bylo pouze vypadnutí světové čtyřky Jamese Wadea, který nestačil na Lukea Humphriese. Na turnaji skončila také světová dvanáctka Glen Durrant, ale vzhledem k jeho špatné formě v posledních měsících to takový šok není. S pouhým průměrem 84 nestačil na Callana Rydze.

Pondělí program World Matchplay

I. White - D. Guerney 10:7

N. Aspinall - M. King 10:6

van Gerven - D. Heta 10:7

G. Anderson - S. Bunting 10:5

Osmifinálové zápasy:

G. Price - J. Clayton

D. Bergh - J. Chisnall

J. Humphries - K Ratajski

R. Cross - C. Rydz

P. Wright - J. Cullen

M. Smith - J. Sousa

M. Gerwen - I. White

M. Aspinall - G. Anderson

Karel Sedláček hodnotí poslední turnaje Super Series

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události