LOH Tokio 2021

Parkurista přijde o olympijský debut, užití kokainu nepopírá

Jamie Kermond
Zdroj: Profimedia

Australský parkurista Jamie Kermond se už chystal na odlet na své první olympijské hry, ale nakonec zůstane doma. Z olympiády byl totiž vyloučen, když u něj při dopingovém testu byla zjištěna přítomnost kokainu.

36letý parkurista byl vyloučen z olympiády za užití kokainu. Ten mu byl zjištěn ve vzorku odebraném 26. června. Kermond se o pozitivním výsledku dozvěděl ve středu chvíli před plánovaným odletem.

Australan by mohl ještě doufat v jiný výsledek vzorku B, ale sám se k užití drogy přiznal. Prý si ji dal na jednom večírku.

"Jsem extrémně naštvaný a lítostivý z toho co se stalo a přijímám plnou zodpovědnost. Opravdu se omlouvám, že jsem zklamal tolik lidí, včetně rodiny a týmových parťáků," uvedl Kermond.

"Doufám, že jednoho dne mi bude odpuštěno za mou chybu a budu se moci omluvit lepšími činy a budu pokračovat v oddávání se sportu, který tolik miluji," kál se parkurista.

 

Související obsah

Kermond ještě nezná délku svého trestu, ale zatím mu byla pozastavena činnost na všech akcích, na které dohlíží Světová antidopingová agentura.

Kermond není prvním sportovcem, který o olympiádu přijde kvůli drogám. Kvůli užití marihuany do Tokia nejede sprinterská favoritka z USA Sha'Carri Richardsonová.

Kromě dopingu některým sportovcům kompilkuje účast na olympiádě také koronavirus:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu LOH Tokio 2021

Důležité Události