LOH Tokio 2021

Česká výprava oznámila vlajkonoše, poprvé v historii budou dva

Česká výprava oznámila vlajkonoše, poprvé v historii budou dva
Zdroj: Mediafax

Český olympijský výbor oznámil, kdo bude vlajkonošem české výpravy na zahajovacím ceremoniálu olympijských her. Poprvé v historii budou vlajkonoši dva, pocty se dočkají basketbalista Tomáš Satoranský a tenistka Petra Kvitová.

Velká otázka ohledně zahajovacího ceremoniálu byla zodpovězena. Český olympijský výbor prozradil, že poprvé v historii nebude mít Česko jen jednoho vlajkonoše, ale rovnou dva.

"Je to samozřejmě úžasný pocit. Pro mě je mimořádná věc, že jsme se kvalifikovali na olympiádu a můžeme být součástí naší delegace. A je to pro mě ohromná pocta dostat důvěru od ostatních sportovců. Myslím, že si tenhle moment nádherně užiju. Asi budu nervóznější než před jakýmkoli zápasem," prozradil své pocity pro ČOV kapitán basketbalového týmu.

Spolu s ním se této pocty chopí bronzová medailistka z minulých her Petra Kvitová. "Nést vlajku je pro mě samozřejmě čest. Jsou to mé čtvrté olympijské hry, možná i poslední, takže jsem ráda za to, že je takhle můžu zahájit. Doufám, že i se vším všudy, co se děje, bude olympiáda úspěšná,“ váží si své nové funkce také dvojnásobná vítězka Wimbledonu.

Související obsah

Posledním vlajkonošem na zahajovacím ceremoniálu v Riu byl judista Lukáš Krpálek a následně vybojoval zlatou medaili, tak snad se i letošním vlajkonošům zadaří.

Český olympijský výbor je ovšem v současné době pod velkou palbou kritiky. Špatně zorganizovaný přesun, při kterém se sportovci nakazili koronavirem, zkritizoval i Filip Neusser, předseda Národní sportovní agentury:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události