LOH Tokio 2021

Na olympiádě padly první rekordy, činili se veslaři a lukostřelkyně

Lukostřelkyně San Anová
Zdroj: Profimedia

Olympijské hry v Tokiu stále ještě čekají na oficiální zahajovací ceremoniál, ale už nyní mají tři nové olympijské rekordy, postarali se o ně muži na dvojskifu a lukostřelkyně.

V předchozích dnech hry odstartovaly soutěžemi v ženském softballu a fotbalu mužů i žen, v pátek ráno se k týmovým sportům přidaly i individuální sporty lukostřelba a veslování. V obou sportech padly olympijské rekordy.

O ten veslařský se postaraly dvojskify mužů. Historickým maximem byl čas 6:11,30, o který se postarala posádka z Nového Zélandu v Londýně 2012, v rozjížďce ho překonali Francouzi Hugo Boucheron a Matthieu Androdias díky času 6:10,45.

Související obsah

Jenže Francouzi si slávu užili jen pár desítek minut, o dvě rozjížďky později jejich čas totiž překonali Nizozemci Melvin Twellaar a Stef Broenink. Ti do cíle dorazili v čase 6:08,38.

Další rekord padl v ženské lukostřelbě. V úvodním kole, které slouží pro nasazení do vyřazovacích bojů, San Anová z Jižní Koreje nastřílela výsledek 680. Dosavadním maximem bylo 673 bodů Ukrajinky Herasymenkové z roku 1996.

Související obsah

Její krajanky zastřílely rovněž fenomenálně, takže díky výkonům Jangové (677) a Kangové (675) mají Korejky rovněž nové historické maximum v týmové soutěži trojic. Výkonem 2032 bodů tak výrazně překonaly rekord svých krajanek 2004 bodů z roku 2008.

Letošní olympiádu bohužel silně komplikuje koronavirus, v Tokiu už jsou desítky nakažených:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události