LOH Tokio 2021

Nebezpečný trapas na ceremoniálu: Tři výpravy chodily bez roušek

Olympijská výprava Tadžikistánu
Olympijská výprava Tadžikistánu Zdroj: Profimedia

Průvod 206 zemí během zahajovacího ceremoniálu olympijských her se neobešel bez kontroverzních momentů. O ty se postaraly hned tři výpravy, které se promenádovaly bez roušky.

Uspořádat bezpečné hry, tak to je cíl organizátorů a olympijského výboru pro Tokio během pandemie koronaviru. Kvůli tomu na všechny účastníky čeká řada bezpečnostních opatřeních, ale ne všechny země je hodlají respektovat.Zahajovací ceremoniál začal parádním ohňostrojem:


 

Mezi olympijskými výpravami Pákistánu, Tádžikistánu a Kyrgyzstánu byla řada sportovců, kteří narozdíl od ostatních atletů zkrátka nechali roušky doma. Zatímco u Pákistánu šlo jen o vlajkonoše Kanykei Kubanychbekovou a Denise Petrashova, u výběru Tádžikistánu byste roušku téměř nezahlédli.

Zdroj: Profimedia


Zdroj: Profimedia

 
Zdroj: Profimedia

Těžko říct, zda země střední Asie měly povolení, či zda během ceremoniálu platila jiná pravidla. Tak jako tak, v kontrastu s dalšími reprezentacemi odhalení sportovci vyčnívali. Nutno však zmínit, že v Tokiu je během olympiády nařízen nouzový stav. Pořadatelé na akci zatím nereagovali.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Jágr a spol. schytal od Sparty šest gólů, Pardubice opět vítězné

Tipsport extraliga - 30. kolo Liberec - Vítkovice 4:3 v prodloužení, Karlovy Vary - Litvínov 2:3, Zlín - Pardubice 1:4, Kladno - Sparta 0:6, Mladá Boleslav - Třinec 0:3, Mountfield HK - České Budějovice 3:2 v prodloužení, Olomouc - Brno 0:2