Ostatní sporty

Obhájce titulu vyzve ve finále World Matchplay Petera Wrighta

Obhájce titulu vyzve ve finále World Matchplay Petera Wrighta
Zdroj: Profimedia

Druhý nejprestižnější šipkařský turnaj světa World Matchplay zná prvního finalistu. Je jím obhájce loňského prvenství Dimitri van der Bergh, který si poradil s Krzysztofe Ratajskim. Ve druhém semifinále se utkal Michael van Gerwen a Peter Wright.

Začátek vyšel parádně Polskému orlovi, který se velmi rychle dostal do vedení 3:0 s jednim brejkem. A i nadále šlapal na výbornou, když se dostal už do vedení 6:2. Belgický šipkař v tu chvíli absolutně nevěděl, kde mu hlava stojí.

Jenže v tu chvíli jako by Polákovi došla šťáva a obhájce prvenství uhrál šest legů v řadě! Otočil na 8:6 a od té doby začal být daleko lepším hráčem.

Související obsah

Ratajskimu se roklepaly ruce a úspěšnost na doublech mu rapidně klesla. Belgičan si pomalu tvořil náskok a nakonec dokráčel k vítězství 17:9 a postoupil do finále.

Zápas rozhodlo především zavírání. Dimitri van den Bergh měl úspěšnost téměř 46 %, zatímco Krtysztof Ratajski něco málo přes 24 %. Trefil jich pouze 9 z 37.

Druhý zápas nabídl krásnou podívanou mezi Peterem Wrightem a Michaelem van Gerwenem, tedy souboj světové dvojky a trojky.

Související obsah

První část vyšla daleko lépe Skotovi, který po pěti lezích vedl 4:1. Ve druhé byl úspěšnější už fenomenální Holanďan, který ale letos stále čeká na první titul. Každopádně snížil na 4:6.

Oba hráli naprosto skvělé šipky, ale Snake Bite byl naprosto fenomenální v zavírání a odskočil na 10:4. Jenže nikdy nezatracujte MVG, který se dotáhl na rozdíl dvou legů. Nicméně od té doby hrál Wright opět na víc než na sto procent a nakonec zvítězil 17:10.

Fenomenální skotský šipkař měl za 27 legů průměr na tři šipky neskutečných 110,37. Jeho soupeř 101,34.

Výsledky semifinále World Matchplay:

van den Bergh (BEL) - Ratajski (POL) 17:9
Wright (SCO) - van Gerwen (NED) 17:10

Už včera si postup do semifinále zajistil Michael van Gerwen:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události