šipky

Obhájce titulu Van den Bergh jde dál! Světové jedničce nedal šanci

Šipkařský turnaj World Matchplay zná první dva semifinalisty. V duelech na 16 vítězných legů dál postoupil Krzystztof Ratajski a obhájce titulu Dimitri Van den Bergh.

Fanoušci šipek si opět přišli na své. Na pódiu v Blackpoolu se jako první představil Polák Ratajski. Ten sice v prvním legu do vedení pustil Callana Rydze, ale následně převzal otěže a došel si pro jasné vítězství 16:8 na legy.

 

Druhý čtvrtfinálový zápas nabídl pořádné drama. Před terč se postavil aktuálně nejlepší hráč světa Gerwyn Price, kterého vyzval osmý muž světových šipek, vítěz minulého ročníku Dimitri Van den Bergh. Belgičan se v pátém legu utrhl a postupně zvýšil své vedení na 6:2.

Zdroj: Profimedia

 

Pak ale nastoupil The Iceman a dotáhl na 7:8. The Dream maker ale držel důležitý náskok a stíhací závod pokračoval. Price chyboval v 19. legu, kdy nezavřel desítku a soupeř nabídnutou příležitost využil. Pak už Van den Begh byl na vítězné vlně a druhou půlku zápasu jasně ovládl díky sérii šesti legů v řadě. Pak ještě Priceovi dovolil jeden leg, ale následně rozhodl. Poslední sadu zavřel (68) triplem dvacet a doublem čtyři.
 

Výsledky 1. čtvrtfinále World Matchplay:
K. Ratajski – C. Rydze 16:8
D. Van den Bergh – G. Price 16:9

 

Takhle Van den Bergh postoupil k zápasu se světovou jedničkou:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události