LOH Tokio 2021

Suverénní Plíšková nedala soupeřce šanci, je ve druhém kole

Karolína Plíšková předvedla na začátek olympijského turnaje přesvědčivý výkon. Finalistka letošního Wimbledonu jasně přehrála Francouzku Cornetovou 6:1 a 6:3. V dnešním programu se ještě představí Petra Kvitová a Tomáš Macháč. Ve hře budou i obě české deblové dvojice.

Plíšková vstoupila do utkání s jedenatřicetiletou Francouzkou velmi dobře. Dostala se do vedení 3:0, přičemž soupeřce sebrala hned dvakrát podání. O to své sice vzápětí také přišla, ale nakonec to bylo to jediné, co se Cornetové v první sadě povedlo. Radačka z Loun tak vyhrála první set jasně 6:1.

Francouzka si v první sadě nedokázala udržet ani jednou své podání a ve stejném duchu vstoupila i do setu druhého. Plíšková rychle odskočila do vedení 3:0 a vše nasvědčovalo rychlému postupu do dalšího kola. Cornetové se sice poté podařilo vylepšit podání, když si další tři hry na servise udržela, ale na Plíškové uvedení míčku do hry si nepřišla. Favoritka zápasu utkání v klidu dopodávala a vyhrála jej 6:1 a 6:3.

V dalším kole se česká hráčka utká buďto se Španělkou Suarézovou-Navarrovou, nebo Tunisankou Jabeurovou. Už dříve si postup zajistily Barbora Krejčíková a Markéta Vondroušová.

Karolína Plíšková hodnotí svou účast ve finále Wimbledonu

K tématu LOH Tokio 2021

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.