LOH Tokio 2021

Paráda v podání šermíře Choupenitche, vyhrál souboj o bronz

Alexander Choupenitch se raduje po výhře v souboji o bronz
Zdroj: Profimedia

Česká olympijská výprava slaví zisk druhé medaile. Šermíř Alexander Choupenitch sice prohrál svůj semifinálový souboj, ale následně v souboji o bronz porazil Japonce Šikineho.

Pondělí se stalo pro Čechy na olympiádě velmi úspěšným dnem. Po stříbru kanoisty Rohana zabodoval také fleretista Alexander Choupenitch, který vybojoval bronzovou medaili. V rozhodujícím klání porazil Japonce Šikineho 15:8.

Českého šermíře nerozhodila semifinálová prohra a od začátku svého soupeře drtil, prvních pět bodů patřilo jemu. Vedení poté navýšil na 8:1. V závěru sice Japonec srovnal krok, ale Choupenitch měl dostatečný náskok a došel si pro přesvědčivou výhru a životní výsledek.

Choupenitch, jenž má předky v Bělorusku, před olympijskými hrami sebevědomě prohlásil, že by rád získal medaili. První krok k tomu udělal proti Španělovi Llavadorovi.

Úvod prvního zápasu vyšel českému fleretistovi skvěle. Dostal se do vedení 4:1. Španěl ale zabral a za malou chvíli bylo srovnáno 6:6. Pak se ale sedmadvacetiletý šermíř dostal do trháku 11:6 a vše bylo na velmi dobré cestě k postupu do třetího kola. 

Související obsah

Španělovi se sice podařilo dostat na dostřel a snížil na 11:13. Tím se ale Choupenitch nenechal znervóznit a další dva body získal na svoji stranu. Vyhrál 15:11 a v dalším kole na něj čekal Němec Joppich, který porazil světovou pětku Massialase.

Velkým šokem bylo také vyřazení světové dvojky a nasazené jedničky turnaje Meinhardta, který nestačil až na 124. muže světa Vladislava Mylnikova. 

Choupenitch zvládl i německého soupeře, ale bylo to pořádné drama. Čech ztratil vedení 12:8 a prohrával už 12:13, avšak poslední tři zásahy patřily jemu, takže postoupil do čtvrtfinále.

 

Související obsah

V něm se utkal s Egypťanem Hamzou a předvedl velmi přesvědčivý výkon. Od začátku se dostal do vedení, které navyšoval a do bojů o medaile se dostal díky výsledku 15:9.

V semifinále si mohl zajistit medaili, jenže s Ka Long Cheungem z Hong Kongu prohrál. Úvod Choupenitchovi vůbec nevyšel, prohrával už 2:7, jenže poté zabral a srovnal na 7:7. Bohužel poté si připsal šest bodů v řadě Asiat a českému šermíři se nepříznivý stav 7:13 nepodařilo otočit a prohrál 10:15.

V souboji o bronz tak český 26. šermíř světa vyzval světovou dvanáctku Japonce Šikineho a díky parádní výhře 15:8 vylepšil českou medailovou bilanci na jedno stříbro a jeden bronz.

Stejně jakou Choupenitch sní o medaili i český zápasník Artur Omarov.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události