Sport

Český šermíř jde do boje o OH. Bude to těžké, ale udělám maximum, slibuje

Český šermíř jde do boje o OH. Bude to těžké, ale udělám maximum, slibuje
Zdroj: Profimedia

Nejlepší český šermíř Alex Choupenitch více než rok čekal na turnaj, kde se poměří se světovou elitou. Už v pátek se dočká. V katarském Dauhá odstartuje turnaj, kde dostane český reprezentant šanci přiblížit se olympijským hrám v Tokiu.

„Ve čtvrtek jsme normálně trénovali a v pátek začíná kvalifikace. Moc se těším,“ uvedl v tiskové zprávě pro média z daleké ciziny fleretista. Do vyřazovací části pak projde 64 nejlepších.


Makal, připravoval se, jak to šlo. Jenže poměřit se v turnaji s absolutní špičkou nemohl. Pandemie koronaviru brzdila a stále brzdí sportovce i v daleké cizině.

Související obsah

„Po příletu jsme dlouhé hodiny čekali na výsledky testů, dokonce byl zrušený i trénink. Tak jsme si zašermovali alespoň na chodbě hotelu, kde na nás koukaly uklízečky,“ popisoval prvotní komplikace Choupenitch.


Pořád ale věřil, že se všechno otočí k lepšímu, a to se také nakonec stalo. Situací se nestresoval, na karanténu byl z Česka zvyklý. „Ve čtvrtek už nás pustili do haly, zatrénovali jsme si, všechno bylo v pohodě,“ prohlásil nadšeně.

Související obsah


Vidinou, která ho v těžkých dobách hnala znovu a znovu do práce, je možnost kvalifikovat se na olympiádu do Tokia. Poslední turnaj měl být před třinácti měsíci v Anaheimu, ale den před startem byl zrušený. Teď v Dauhá přichází další šance a Choupenitch ví, že moc dalších už nebude.
 


„Musím udělat dobré body, abych mohl na účast na olympiádě myslet, a ještě bude samozřejmě záležet na výsledcích dalších soupeřů z Evropy,"
líčí s tím, že ideální by bylo skončit na stupních vítězů - tedy do třetího místa.

Související obsah


„Co se týče dalších možností zabojovat o Tokio, bude ještě v dubnu kvalifikační turnaj pro Evropany, na olympiádu se z něj ale kvalifikuje jen vítěz," naznačil Choupenitch, kudy vede cesta do Tokia.


„Bude to těžké, ale udělám všechno, aby se to povedlo. Budu bojovat. V tuhle chvíli mám ohromnou radost, že bude turnaj a já si zašermuji. Opravdu mi to chybělo."


Šermíř Alex Choupenitch bojuje o účast na olympijských hrách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události