LOH Tokio 2021

Medaile po 113 letech! Český šerm má druhý úspěch, kdo byl první?

Medaile po 113 letech! Český šerm má druhý úspěch, kdo byl první?
Zdroj: koláž tn.cz / Profimedia, Twitter @Wolfgang18842

Úžasný úspěch zaznamenal český šermíř s běloruskými kořeny Alexander Choupenitch. Ve fleretu vybojoval bronzovou medaili a stal se prvním českým medailistou z olympijského turnaje po více jak sto letech.

Alexander Choupenitch se stal druhým českým medailistou na olympijských hrách v Tokiu. Po skvělých výkonech se dostal do semifinále, kde padl s Ka Čcheungem. V boji o bronz porazil Japonce Šikineho. 

Stal se tak prvním českým medailistou v olympijském šermu po 113 letech, kterému se to povedlo. Tím prvním a zatím posledním byl Vilém Goppold z Lobsdorfu, který triumfoval v roce 1908 v Londýně.

Úředník Vilém Goppold z Lobsdorfu vybojoval v Londýně bronzovou medaili v jednotlivcích. Radoval se i v soutěži družstev, kde triumfoval společně s Bedřichem Schejbalem, Jaroslavem Šourkem-Tučkem, Otakarem Ladou a Vlastimilem Ladou-Sázavským.

 

Související obsah

Kromě dvou olympijských medailí vybojoval Vilém i titul Mistr Čech v šermu šavlí z let 1909, 1910 a 1913. Účastnil se také několika mezinárodních turnajů. V roce 1912 startoval na olympiádě společně se syny Karlem a Vilémem.

VIDEO: Proti olympiádě stále protestují japonští občané:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události