LOH Tokio 2021

Lukáš Rohan v emocích: Životní jízda, jsem naprosto nadšený

Lukáš Rohan v emocích: Životní jízda, jsem naprosto nadšený
Zdroj: Profimedia

Lukáš Rohan získal první olympijskou medaili pro Česko v Tokiu. Po závodě a medailovém ceremoniálu mluvil o naprostém nadšení, ale i rodinném prokletí, které mu však vůbec nevadí.

Úplně prvním českým medailistou na olympijských hrách se stal kanoista Lukáš Rohan, který vybojoval stříbrnou medaili v kategorii C1. Napodobil tak svého otce Jiřího, který v C2 získal dvě medaile stejné barvy. Před Lukášem Rohanem skončil pouze Benjamin Savšek ze Slovinska.

Přitom finálová jízda nezačala pro českého olympionika vůbec dobře. "Vyšlo mi to, ale mrzí mě malý šťouch na brance číslo čtyři. Nakoplo mě to, nezpanikařil jsem a jel jsem dál. Jsem strašně rád, jak to dopadlo,“ pronesl pro Radiožurnál šestadvacetiletý kanoista.

"Je to naprosto neskutečné. Jsem velice spokojený s tou finálovou jízdou, protože byla asi moje životní,“ pokračoval Lukáš Rohan, který na olympijský turnaj nejel jako favorit. Nabudil se ale na světovém poháru v Praze, kde zvítězil. Na stupních vítězů byl i na mistrovství Evropy.

 

Související obsah

Již při dojezdu do cíle zvedal Rohan ruce, a dokonce zahodil pádlo před sebe. Přiznal, že byl z jízdy nadšený. "Já vůbec nevím, co jsem po dojezdu do cíle dělal. Bylo to naprosto spontánní, věděl jsem, že jsem druhý, ale spíše jsem byl spokojen se svojí jízdou. Rval jsem to ze všech sil,“ dodal rodák z Mělníka.

První držitel olympijské medaile z Tokia tak přivezl do rodiny již třetí stříbro. Nad nejcennějším kovem ale zatím sympatický kanoista nepřemýšlí. "V uvozovkách máme v rodině olympijské prokletí, které mi tedy vůbec nevadí. Upřímně nevím, co budu dělat za týden, takže by bylo nemístné mluvit tu o tom, co bude za tři roky,“ zakončil šestadvacetiletý student Karlovy univerzity, jenž by se v budoucnu rád stal novinářem.

VIDEO: O medaili bude ve vodním slalomu bojovat i Kateřina Minařík Kudějová:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události