Konec českých favoritek! V singlu vypadly Krejčíková i Plíšková

Barbora Krejčíková svou famózní formu na olympiádě v Tokiu nepotvrdila. Překvapivě padla se Švýcarkou Bencicovou, ačkoliv první set vyhrála 6:1. Nečekaný je také konec Karolíny Plíškové. Finalistka letošního Wimbledonu nestačila na Italku Giorgiovou. Skončil také jediný český muž Tomáš Macháč.

Vstup do zápasu měla Krejčíková skvělý, potvrdila, že poslední dobou hraje v parádní formě a Belindě Bencicové dovolila uhrát pouze jediný gem.

V druhém setu ale dominance skončila. Krejčíková sice v první hře vzala soupeřce podání, ale následně ztratila dva své servisy a za stavu 2:5 prohrála své podání potřetí.

Rozhodnout tak musela třetí sada. V ní ztratila Krejčíková podání za stavu 2:3. Následně si brejk vzala zpátky, Švýcarka totiž nastřílela několik dvojchyb, jenže vítězka letošního French Open brejk nepotvrdila, svůj servis ztratila, a nakonec prohrála 3:6.

Medaili v dvouhře tak Krejčíková nezíská, ale stále má šanci v deblu s Kateřinou Siniakovou. Češky jsou nejvýše nasazeným párem a o čtvrtfinále se utkají se Španělkami Sorribesovou Tormovou a Badosaovou.

Překvapivý je také konec Karolíny Plíškové. Česká hráčka nestačila na 61. ženu světového žebříčku Camilu Giorgiovou.

Italka v prvním setu vzala servis Plíškové za stavu 1:1. Rodačka z Loun jí to oplatila stejnou mincí, jenže vzápětí prohrála svůj servis podruhé. Giogiová poté dopodávala set do vítězného konce.

V druhé sadě to byl od Italky ještě přesvědčivější výkon. Plíškové nenabídla ani jeden brejkbol, zatímco sama využila obě možnosti na brejk a po výsledku 6:4 a 6:2 si zahraje čtvrtfinále s Elinou Svitolinovou.

Na olympijském turnaji dohrál také Tomáš Macháč. Jediný zástupce českého mužského tenisu prohrál s osmým nasazeným Argentincem Diegem Schwartzmanem 4:6 a 5:7.