LOH Tokio 2021

Životní výkon Markéty Vondroušové. Světovou dvojku smetla z kurtu

Zdroj: profimedia

Naprosto fenomenální výkon předvedla Markéta Vondroušová ve třetím kole olympijského turnaje. Světovou dvojku a domácí hvězdu Naomi Ósakaovou vyprovodila 6:1 a 6:4. Na kurtu se zdržela pouhých 70 minut.

Začátek tenisového programu narušil déšť, a tak musel být zápas mezi Vondroušovou a Ósakaovou odehrán pod zataženou střechou. S těmito podmínkami se výrazně lépe a rychleji vyrovnala česká hráčka.

Markéta Vondroušová vstoupila do zápasu se světovou dvojkou jako uragán. Domácí hvězdu zasypávala vítěznými údery a Ósakaová nevěděla, kde jí hlava stojí. České hráčce vycházelo skoro vše, na co sáhla. Než se dvojnásobná grandslamová vítězka stačila rozkoukat, prohrávala 0:4 a navíc musela odvracet další dva brejkboly. To se jí přeci jen povedlo a získala svůj první gem v utkání.

Dominantní výkon rodačky ze Sokolova ale pokračoval. Tvrdé údery na základní čáru střídaly precizní dropshoty a japonská hráčka neměla žádnou protizbraň. Vondroušová vyhrála první set 6:1 za pouhých 24 minut.

Začátek druhého setu už Japonku zastihl v lepší formě. Díky precizně zvládnutým dlouhým výměnám vzala Vondroušové podání a dostala se do vedení 2:0. Česká tenistka ale nijak nepolevila z výkonu v prvním setu a skóre třemi gemy v řadě otočila. V dalším průběhu si obě hráčky držely servis a za stavu 6:1, 5:4 se rodačka ze Sokolova dostala ke dvěma mečbolům. Japonka je však precizní hrou odvrátila. O chvíli později ale dostala Vondroušová třetí možnost, kterou už nepohrdla.