Fanoušky potřebujeme. Doufám, že budou bouřit, vyzývá sparťan Højer

Zdroj: profimedia

Ve středu od 20:30 čeká Spartu veledůležitý zápas proti Rapidu Vídeň. Pokud zvládnou domácí odvetu, zajistí si minimálně účast v základní skupině Evropské ligy a budou moci stále snít o Lize mistrů. Čerstvá posila Letenských Casper Højer doufá, že jim k tomu významně pomůžou fanoušci.

Sparťané úvodní zápas ve Vídni nezvládli úplně podle představ. Od třetí minuty sice vedli, ale díky špatnému výkonu ve druhém poločase si z rakouské metropole odvezli porážku 1:2.

Výhodou pro svěřence kouče Vrby může být zrušené pravidlo o gólech na hřištích soupeře. Jelikož jediná výhra o gól, která by při starém systému zajistila Spartě postup, nepatří mezi ty nejpravděpodobnější. Hrát na 1:0 totiž není vůbec Vrbův styl, což si uvědomuje i nová akvizice v rudém dresu Casper Højer, který promluvil pro webové stránky Sparty.

"Jsme tým, který rád útočí. To si myslím, že bude pro nás v boji o postup zásadní. Potřebujeme pár gólů dát," řekl levý bek, jenž do Sparty přišel z dánského Aarhusu. To ale neznamená, že pražský tým zanevře na obranu. "Defenziva je samozřejmě velmi důležitá. Udržet nulu by byl ten nejlepší způsob, jak postoupit," doplnil pro web Sparty.

Spartu bude moci v domácím prostředí podpořit až devět tisíc fanoušků a dánský fotbalista věří, že to bude klíčový faktor pro postup do další fáze Ligy mistrů.