LOH Tokio 2021

Tyson má učedníka. Boxer se snažil soupeři ukousnout v Tokiu ucho

Tyson má učedníka. Boxer se snažil soupeři ukousnout v Tokiu ucho
Zdroj: profimedia

Takové chování si rozhodně za rámeček nedá. Marocký boxer Youness Baalla nechal vzpomenout na legendárního Tysona a v souboji s novozélandským soupeřem se mu pokusil ukousnout ucho. Davidu Nyikovi se sice podařilo včas uhnout, ale i tak byl hříšník z her v Tokiu diskvalifikován.

Mike Tyson se během úspěšné kariéry proslavil přesnými pravými háky, ale také bizarní situací, kdy v roce 1997 ukousl Evanderu Holyfieldovi kus ucha. Po 24 letech se o stejný kousek pokusil i Maročan Youness Baalla v Tokiu pod pěti kruhy v souboji proti Novozélanďanovi Davidu Nyikovi. 

Když do sebe byli oba boxeři zaklesnutí, otevřel Baalla pusu a svými zuby se natahoval po sluchovém ústrojí soupeře. Zakousnout se Nyikovi do ucha se mu nakonec nepovedlo a zasáhl pouze jeho obličej. Novozélanďanovi také pomohlo, že měl Maročan nasazený chránič zubů. Po zápase mu ale přesto poslal vzkaz: "Ale no tak, kámo, tohle je olympiáda, srovnej si svoje s*ačky.“

Toto nesportovní chování se nelíbilo ani fanouškům, kteří zápas sledovali. Na sociálních sítích jej pak počastovali velkou snůškou nadávek. Maročan si z toho ale těžkou hlavu nedělal: "Nebudu reagovat na žádné sprosté vzkazy a komentáře. Mrzí mě to, ale mám před sebou velké věci."

Organizátoři turnaje následně Baallu diskvalifikovali za netolerovatelné chování.

Zde si připomeňte legendární Tysonovo zakousnutí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události