LOH Tokio 2021

Rozbitý kajak opravila kondomem, pak si dojela pro medaili

Vodní slalomářka Jessica Foxová
Vodní slalomářka Jessica Foxová Zdroj: Profimedia

Australanka Jessica Foxová našla pro kondomy na olympiádě netradiční využití. A nejen tak ledajaké, ochrana ji pomohla získat medaili.

Kajakářka Foxová na hrách ukázala značnou dávku kreativity, kterou by i MacGyver mohl závidět. Těsně před startem ve vodním slalomu musela narychlo opravit svou loď, a tak sáhla po olympijských kondomech.

“Vsadím se, že jste nevěděli, že kondomy můžete použít na opravu kajaku,“ psala 27letá sportovkyně ke sdílenému videu nutné opravy. Tým Foxové elastickou ochranou zakryl tmel k zadělání díry na konci plavidla. “Natahovací, silné a karbonu to dodává hladký konec,“ pokračovala olympionička.

A provizorní záplata stačila. Foxová si v úterý dojela pro bronz v K-1, a kdyby netrefila branku, tak by mohla slavit zlatou. Nicméně i na nejcennější kov nakonec dosáhla. Pro ten si dojela ve čtvrtek v nové ženské kategorii C-1, za sebou nechala také českou závodnici Tereza Fišerovou, která dojela až šestá. Foxová se tak stala první zlatou australskou vodní slalomářkou.

V pátek čeká semifinále a finále na muže, kde bude závodit i Jiří Prskavec. Podívejte se na rozhovor s českou medailovou nadějí:

Kondomová tradice tak i na letošních hrách našla uplatnění. Ochrana se na hrách rozdává sportovcům od roku 1988. Distribuovány mají být i letos, ačkoli organizátoři nabádají k dodržování sociální vzdálenosti. Před hrami se uvádělo, že každý sportovec obdrží 14 kusů prezervativu.