LOH Tokio 2021

Vítězný start českých plážových volejbalistů, Mexičany zdolali po boji

Vítězný start českých plážových volejbalistů, Mexičany zdolali po boji
Zdroj: Profimedia

Ondřej Perušič a David Schweiner svůj úvodní zápas v Tokiu zvládli. Bylo to ale velké drama, o výhře nad mexickou dvojicí rozhodl až třetí set, který vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem 16:14. Naděje na postup ze skupiny i přes kontumaci prvního utkání stále žije.

Kvůli desetidenní karanténě, kterou musel Perušič absolvovat, chyběla českým beachvolejbalistům herní praxe, což bylo znát v prvním setu. Ten ztratili 17:21, a zápas se tak pro ně nevyvíjel vůbec dobře. 

Druhý set už byl ale úplně o něčem jiném. Češi navázali na formu, kterou měli před odjezdem do Tokia a vyhráli jej 21:16. O vítězi tak musela rozhodnout třetí sada, a ta nabídla velké drama do úplného konce.

Související obsah

Ani jedna z dvojic se nedostala do více než dvoubodového vedení. Češi sice vedli 13:11, ale Mexičanům se podařilo srovnat. K mečbolu je ale Perušič se Schweinerem nepustili a naopak si sami dokázali postupně dva vypracovat. Ten druhý proměnili a radují se z první výhry ve skupině. 

Ve skupině je ještě čeká ruská dvojice Krasilnikov - Stojanovskij.

 
Ondřej Perušič kvůli izolaci zmeškal zahajovací ceremoniál i o tento parádní ohňostroj:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Everton slaví po obratu udržení, Chelsea remizovala s Leicesterem

Fotbalisté Evertonu nezažili úplně nejlepší sezonu a stále jim hrozil sestup. Doma s Crystal Palace Toffies prohrávali již 0:2, ale ve druhém poločase otočili a nakonec se radují z kýženého udržení. Ve zbylých zápasech Burnley remizovalo 1:1 a o záchranu bude na dálku bojovat s Leedsem v posledním kole. Chelsea doma hrála 1:1 s Leicesterem.

Krátká zpráva

Je to oficiální. Novým trenérem Jablonce je David Horejš

Fotbalisty Jablonce povede v nové sezoně David Horejš. Čerstvě pětačtyřicetiletý trenér po sedmi letech skončil v A týmu jihočeského Dynama a nově povede Severočechy, které by rád dostal zpět na vyšší příčky tabulky. O podobě jeho realizačního týmu se rozhodne v nejbližších dnech.