LOH Tokio 2021

Dobré zprávy z Tokia: Perušič opustil karanténu a bude hrát

Dobré zprávy z Tokia: Perušič opustil karanténu a bude hrát
Ondřej Perušič Zdroj: profimedia.cz

Na Ondřeje Perušiče se nakonec usmálo štěstí. Po změně pravidel opustil karanténu a se svým parťákem Davidem Schweinerem ještě zásáhnou do dění Letních olympijských her v Tokiu 2020. První zápas sehrají ve čtvrtek proti mexickému duu Rubio-Gaxiola.

Perušič do Japonska přiletěl na palubě kontaminovaného vládního speciálu a byl prvním českým reprezentantem, který zamířil do karantény. V izolaci čekal na dva negativní testy a doufal, že ještě stihne zasáhnout do turnaje.
 

Nakonec českého beachvolejbalistu vysvobodila změna pravidel a povolení od doktora, jak informoval český tým na facebooku: “Fénix povstal!! Zatím nevyletí moc vysoko, ale bereme, co je. Včerejší test byl opět pozitivní, nicméně Japonci jsou národ flexibilní, a proto dodrželi dosavadní tempo – “co den, to nové pravidlo“. To poslední naštěstí bylo, že po uplynutí 10 dnů budou případy posuzovat individuálně, a propuštění je možné i v případě pozitivního testu, pokud splňuje určitá kritéria.“


V praxi to znamená, že české duo Perušič-Schweiner dostalo šanci na postup ze skupiny. První souboj s Lotyši museli vzdát a nyní je čeká boj s mexickou dvojící José Rubiem a Josuém Gaxiolem, kteří ještě nevyhráli. Ty musí český tým porazit a poté je ve skupině čekají ještě favorizování Rusové Kasilnikov – Stojanovskij.
 

Ze skupiny postupují týmy z prvního, druhého místa a nejlepší tým na třetím místě. Zbylé týmy na třetím místě si zahrají předkolo.

Související obsahČeské hráče nyní čeká první společný trénink po vynucené pauze. Jak sami píšou, první zápas bude hlavně souboj s vlastní fyzičkou.
 

Perušič byl prvním pozitivním sportovcem z české výpravy:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události