LOH Tokio 2021

Mäki postoupila s českým rekordem, Mezuliáníkové nestačil osobák

Dojatá česká mílařka Kristiina Mäki
Zdroj: Profimedia

Mílařka Kristiina Mäki dojala celé Česko. Po lednovém porodu byl pro ni velký úspěch, že se vůbec dostala na olympiádu. Z kvalifikace postoupila díky osobnímu rekordu a nyní postoupila i do finále, když vylepšila národní rekord, což ji dojalo k slzám.

V běhu na 1500 metrů se běžela dvě semifinále. Z každého postupovalo pět žen přímo a další dvě díky nejlepšímu času. Kristiina Mäki nastoupila do prvního semifinále a celou dobu se držela v hlavní skupině.

Až v posledním kole se jí vzdálila skupina pěti nejlepších a Mäki závodila s Američankou Purrierovou St. Pierreovou o šesté místo. Česká mílařka sice tento souboj nezvládla, ale dorazila do cíle s fantastickým časem 4:01,23, což je nový český rekord. Dosavadní nejlepší čas měla na svědomí Ivana Walterová, která 4:01,84 zaběhla v roce 1986.

Mäki tak v cíli doufala, že druhé semifinále bude pomalejší a ona postoupí na čas. Přesně to se také stalo. Běh, ve kterém zápolila i Diana Mezuliáníková, byl pomalejší. Dokonce třetí závodnice měla horší čas než Mäki, takže Češka postoupila do finále.

Související obsah

Mezuliáníková se dlouho držela mezi nejlepšími a v náběhu do posledního kola šla dokonce na třetí místo, jenže soupeřky ji nakonec předběhly a druhá z Češek skončila ve svém semifinále osmá. Na postup to sice nestačilo, ale alespoň si Mezuliáníková zaběhla nový osobní rekord 4:03,70.

Kristiina Mäki tak stále píše svůj neuvěřitelný příběh. Po lednovém porodu překvapuje všechny kolem i sebe samotnou a postup do finále v novém českém rekordu ji dojal k slzám.

Na atletické dráze někdy září kromě lidí i zvířata:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Jágr a spol. schytal od Sparty šest gólů, Pardubice opět vítězné

Tipsport extraliga - 30. kolo Liberec - Vítkovice 4:3 v prodloužení, Karlovy Vary - Litvínov 2:3, Zlín - Pardubice 1:4, Kladno - Sparta 0:6, Mladá Boleslav - Třinec 0:3, Mountfield HK - České Budějovice 3:2 v prodloužení, Olomouc - Brno 0:2