Vzpírání

Transgender vzpěračka ukončí po OH kariéru. Věk mě dohnal, přiznává

Transgender vzpěračka ukončí po OH kariéru. Věk mě dohnal, přiznává
Zdroj: Profimedia

Transgender vzpěračka Laurel Hubbardová se rozhodla po své olympijské premiéře ukončit kariéru. Podle slov 43leté závodnice z Nového Zélandu ji dohnal její věk.

Laurel Hubbardová patří mezi nejkontroverznější postavy letošních olympijských her v Tokiu. Závodnice, která se v Japonsku předvedla v ženské soutěži vzpírání nad 87 kilogramů, totiž ještě v roce 2012 soutěžila mezi muži. Následně se ale rozhodla změnit své pohlaví, a nakonec se jako historicky první transgender závodnice kvalifikovala na olympiádu.


V Tokiu se jí ale vůbec nedařilo, a nakonec si nezapsala ani jeden platný pokus. Nyní se Hubbardová rozhodla ukončit kariéru.Související obsah

"Věk mě dohnal. Upřímně, už mě asi dohnal před nějakou dobou. Pravděpodobně je tak načase, abych začala přemýšlet o pověšení bot na hřebík a soustředím se na jiné věci v mém životě." uvedla 43letá vzpěračka, která byla o více jak 20 let starší než její soupeřky.Související obsah

Ostatně právě její konkurentky se po medailovém závodě odmítly na adresu Hubbardové vyjádřit. "Ne, díky," odpověděla bronzová Sarah Roblesová z USA a stříbrná Emily Campbellová z Velké Británie.

Zlatá Číňanka Li Wen-wen pak dodala: "Nemám k tomu co říct. Respektuji pravidla."
 

Jak hodnotí zlatý závod na olympiádě kajakář Jiří Prskavec:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události