LOH Tokio 2021

Radku, jsi bourák. Josef Dostál se po bronzu poklonil před parťákem

Radku, jsi bourák. Josef Dostál se po bronzu poklonil před parťákem
Zdroj: Profimedia

Potřetí v řadě neodjede Josef Dostál z olympijských her s prázdnou. V deblkajaku vybojoval bronzovou medaili s kolegou Radkem Šloufem, pro kterého to je naopak první medailový úspěch pod pěti kruhy.

Josef Dostál se dostal do finále i v singlu, ale tam dojel pátý a po závodě byl neuvěřitelně vyčerpaný. Šanci na kov dostal ještě v deblkajaku s Radkem Šloufem, kde si česká dvojice možná překvapivě vyjela medaili. 

"Nechci tvrdit, že Radek je přes všechny mrtvoly jediná možnost, ale když na tom bude tak, jak je, bylo by hloupé měnit velmi úspěšnou posádku z mistrovství světa, která měla velmi blízko k medaili. Až kdyby se Radek zpomalil třeba o 15 vteřin, byl nemocný nebo zraněný, tak musíme přemýšlet. To samé u mě," pronesl dávno před olympiádou Josef Dostál na adresu svého kolegy.

Úspěšný český kajakář si spolupráce s Radkem Šloufem vždycky cenil. Vše vyvrcholilo bronzovou medailí, kterou získali v ranních čtvrtečních hodinách. "Já už jsem v deblkajaku seděl se spoustou lidí, i když se to nezdá. Nejlepší sehranost byla S Radkem, s nímž se mi jelo nejlépe," pronesl pro agenturu ČTK Josef Dostál. 

 

Související obsah

V olympijském finále se dvojice kamarádů dostala až na třetí místo ve velice napínavém finiši. "Já bych chtěl pochválit Radka, protože bývá před závody hodně nervózní. Já ho uklidnil, celou souhru deblu udělal on. Jsi fakt bourák, jak jsi to zvládl," vysekl v rozhovoru pro Českou televizi poklonu svému parťákovi Josef Dostál. 

Po dojezdu do cíle byl hodně šťastný a emotivní především Radek Šlouf. Šestadvacetiletý rodák z Plzně si totiž dojel pro první medaili na olympiádě, po vyskočení z vody měl dokonce slzy v očích.

VIDEO: Medaili na olympijských hrách vybojoval také judista Lukáš Krpálek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu LOH Tokio 2021

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.