LOH Tokio 2021

Ondra byl blízko medaili, nakonec jej o ni připravil poslední lezec

Ondra byl blízko medaili, nakonec jej o ni připravil poslední lezec
Zdroj: Profimedia

Český lezec Adam Ondra se při debutu sportovního lezení na olympijských hrách probojoval do finále a jako první na řadu přišlo rychlostní lezení, kde skončil čtvrtý. Oproti kvalifikaci se českému lezci naopak nepovedl bouldering a šlo se do poslední disciplíny, která byla neuvěřitelně napínavá a Ondru nakonec přelezl až poslední Schubert a připravil jej o medaili. Osmadvacetiletý český lezec skončil šestý.

Adam Ondra šel jako první, ale z důvodu odstoupení soupeře Bassy Mawema lezl sám a s vylepšeným časem postoupil do semifinále. Tam si čas opět vylepšil, ale nakonec se Španělem prohrál o pár setin. 

Český lezec, který by měl excelovat spíše v boulderingu a v lezení na obtížnost, šel o třetí místo s bratrem Bassy Mawema Mickaelem, který jen těsně vyhrál. Adam Ondra si ale opět vylepšil čas ve své neoblíbené disciplíně.

Související obsah

Po první disciplíně byl Adam Ondra na parádní čtvrté pozici a do boulderingu a lezení na obtížnost šel ve skvělé pozici. Hned první trasa na boulderingu byla pro lezce lehčí a téměř všichni vylezli až do topu. Český lezec to dal zvládl na druhý pokus. 

Druhá trasa byla o něco těžší a jako první ji vylezl Američan Coleman. Ondra se dlouho trápil a nakonec jako první nedokázal dosáhnout ani zóny, což mu dosti podkoplo nohy. Po druhé trase byl brněnský rodák na šestém místě. 

Související obsah

Ve třetí trase se nikdo z prvních čtyř nedostal do topu a na řadu přišel opět český lezec. Ten se na první pokus dostal do zóny, v posledních sekundách byl blízko i topu, ale k tomu se nedostal a po boulderu byl šestý.

Po čtrnácté hodině se rozeběhla i poslední disciplína a Adam Ondra šel jako čtvrtýa dostal na první místo. V napínavé koncovce jej přelezl až poslední Schubert, který tak českého lezce připravil o medaili. Nakonec z toho bylo až šesté místo.

VIDEO: O Adamu Ondrovi byla dokonce reportáž v pořadu Víkend:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události