LOH Tokio 2021

Kanaďanky slaví fantastický úspěch! Ve finále porazily Švédsko

Obrovský úspěch zaznamenal kanadský fotbal. Zámořská země si došla pro naprosto překvapivý a fantastický úspěch. Kanaďanky ve finále olympijského turnaje porazily Švédky na penalty a slaví zlato.

Překvapivé zlato se ovšem nerodilo vůbec snadno. Kanaďanky se do finále musely dostat přes favorizovanou Ameriku, kterou po velkém boji zdolaly nejtěsnějším rozdílem. Rozhodla penalta Flemingové.

Švédky se do finále probojovaly přes Austrálii a i proti Kanadě byly favoritky duelu. Sázkové kanceláře vypsaly kurz 2, naopak vítězství Kanady bylo v kurzu téměř 5. Seveřanky začaly mnohem lépe a po půlhodině vedly, trefila se Blacksteniusová.

Ani ve druhém zápase v řadě se reprezentantky javorového listu střelecky neprosadily ve hře. Z penalty opět skórovala Flemingová, která poslala finále do nastaveného času. Prodloužení gól nenabídlo, a tak se šlo do loterie.

Švédky sice nedaly první penaltu, ale po třech sériích již vedly. V té páté mohly rozhodnout o zisku titulu, ale Segerová neproměnila, naopak Roseová poslala penalty do "prodloužení".

A zatímco Anderssonová zahodila další penaltu, Grossová se v šestém pokusu trefila se štěstím a Kanada v prvním finále v historii na velkém turnaji brala naprosto překvapivou zlatou medaili.

Švédsko - Kanada 1:1 (2:3 pen.)
34. Blacksteniusová – 67. Flemingová (pen.), rozh. penalta Grossová

Sparťané si smlsli na Mountfieldu, Vítkovice porazily Kometu

Hokejová Sparta Praha doslova rozdrtila ve 26. kole Tipsport extraligy Hradec Králové. Sparťané nakonec porazili domácí Mountfield 8:3. Hattrickem a celkově pěti body se blýskl útočník Filip Chlapík. Další výsledky Tipsport extraligy: Karlovy Vary - Mladá Boleslav 3:0 Litvínov - České Budějovice 3:2 Vítkovice - Brno 3:2 Liberec - Plzeň 4:2