LOH Tokio 2021

Fenomén Kipchoge stále vládne! Legendární vytrvalec vyhrál maraton

Fenomén Kipchoge stále vládne! Legendární vytrvalec vyhrál maraton
Zdroj: Profimedia

Světový rekordman Eliud Kipchoge opět ukázal své výjimečné schopnosti. Jediný muž historie, který zaběhl maraton pod dvě hodiny, ukázal svou extratřídu i na olympiádě. Keňan za sebou nechal všechny běžce.

V tropickém počasí, které v Sapporu panovalo, měl respekt každý běžec, kterému se povedlo doslova doplazit do cíle. Eliud Kipchoge vše povýšil na jinou úroveň. Po dominantním výkonu má druhé olympijské zlato. 

Šestatřicetiletý vytrvalec se hned od prvních minut dostal do vedoucí skupinky, se kterou celou dobu držel skvělé tempo. Po třiceti kilometrech ale všem utekl a jak je zvyklý, tak si sólově doběhl do cíle jako první. 

Související obsah

Světový rekordman v maratonu a jediný muž planety, který zaběhl dvaačtyřiceti kilometrovou trať pod sto dvacet minut, potvrdil svou extratřídu. Celkem získal už čtvrtou medaili na olympijských hrách. Netriumfoval za svou kariéru pouze v Londýně. 

Kipchoge měl na druhé místo náskok nakonec osmdesát sekund. Na druhém místě se téměř celý závod držel taktéž Keňan Cherono, ale v parádním finiši jej předběhl Nageeye i Abdi. Kipchoge se v cíli velice usmíval a vypadalo to, jako by běžel dále a rád.

VIDEO: O den dříve se na stejné trati představila i Marcela Joglová: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu LOH Tokio 2021

Důležité Události