LOH Tokio 2021

Český svaz volejbalu si přisadil, chce odškodnění pro své olympioniky

Kauza nakažených českých olympioniků pokračuje. Tentokrát se vyjádřil Český volejbalový svaz, který žádá odškodnění pro své sportovce.

V úterý 10. srpna vyzvala Česká unie sportu Český olympijský výbor, aby odškodnili nejen sportovce, kteří se nakazili při speciálním letu do Tokia, ale i jednotlivé svazy. Mezi nakažené patřili volejbalisté Markéta Nausch Sluková či Ondra Perušič a nyní se k situaci vyjádřil Český volejbalový svaz.


 

Ten požaduje srovnání finálního účtu. "Budeme usilovat o to, aby beachvolejbalisté byli odškodněni, co nejdříve to bude možné," stojí v oficiálním vyjádření Českého volejbalu. Kromě újmy samotným sportovcům, kteří hrám obětovali mnohé včetně osobního života, svaz řeší i případně rozdělování dotací od NSA. Agentura totiž rozděluje finance na základě výsledků, které kvůli nákaze byly daleko za očekáváním.


Již dříve ČOV k zodpovědnosti vyzvala Česká unie sportu. Vše vám srhne reportáž níže: 


 

Ženy kvůli pozitivnímu testu Slukové do olympijského turnaje vůbec nezasáhly, muži po zmeškání prvního zápasu sice nastoupili, ale skončili ve skupině. Přitom před odjezdem do Tokia měly oba páry podle světového žebříčku ambice na umístění v top desítce.


Související obsah

Předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta na to konto uvedl: "Budeme si zjišťovat, do jaké míry je Národní sportovní agentura ochotná při nastavení kritérií tohle vzít v úvahu, abychom jako svaz nebyli zbytečně penalizováni."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události