LOH Tokio 2021

Olympijská vítězka dostane novou medaili, protože do ní kousl starosta

Olympijská vítězka dostane novou medaili, protože do ní kousl starosta
Zdroj: Twitter @Mulboyne

Japonská softbalistka Miu Gotová ovládla se svým národním týmem olympijské hry v Tokiu. Logicky tak dostala také zlatou medaili. Jenže při oslavách v jejím rodném městě Nagoje do ní kousl starosta Takaši Kawamura a sportovkyně žádá o výměnu.

A s žádostí uspěla a může se těšit na úplně novou medaili. "Požádala nás o to a díky podpoře Mezinárodního olympijského výboru bude medaile vyměněna za novou," řekli organizátoři agentuře Reuters. Náklady tak bude hradit MOV.

Proč vůbec o novou žádala? Gotová se bojí koronaviru. Mimochodem samotný starosta Kawamura kvůli tomu čelí velké kritice. A to i ze strany automobilky Toyota, která vlastní klub, za který Gotová hraje.

Samotné olympijské hry byly kvůli koronaviru o rok odloženy a probíhaly za přísných hygienických podmínek. Na sportovištích nebyli žádní diváci, sportovci byli neustále testovaní a například medaile byly vždy před předáním vydezinfikované. Navíc si je sportovci nandavali sami. 

Související obsah

Koronavirus výrazně zasáhl v Tokiu také českou výpravu. Některé sportovní svzay tak chtějí odstoupení předsedy Kejvala:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu LOH Tokio 2021

Důležité Události

Krátká zpráva

Třinec je v čele extraligy, Sparta padla v nájezdech

Hokejisté Třince dokázali v rámci 8. kola Tipsport extraligy porazit Vítkovice 4:1 a dostali se do čela tabulky. Druhé jsou jen o skóre Pardubice, které zvládly ve středečním zápase porazit Spartu v samostatných nájezdech 2:1.