Fotbal

Repre bez Sáčka? To není překvapení, říká Švancara. Pešek má šanci

Repre bez Sáčka? To není překvapení, říká Švancara. Pešek má šanci
Zdroj: Profimedia

Trenér Jaroslav Šilhavý v úterý představil nominaci na následující tři zápasy, kterými budou kvalifikační duely proti Belgii a Bělorusku a také přípravný zápas s Ukrajinou. Petra Švancaru v rozhovoru pro Nova Sport seznam vybraných hráčů nijak zvlášť nepřekvapil. Chápe nenasazení Sáčka, naopak u Peška věří ve velkou budoucnost v reprezentaci.

Co říkáte na nominaci? Chybí vám tam někdo, nebo naopak přebývá?

Není tam nic zásadního, co by mi na nominaci vadilo. Nevidím tam žádné zákulisní tahy, tím jsem si Jardu Šilhavého oblíbil. Ale neříkám, že dřív tomu tak bylo. Ta nominace je relativně v pohodě. Když tam někdo chybí, je to z nějakého důvodu. Jarda Šilhavý si to s dotyčným vykomunikuje. 

Hodně se teď mezi fotbalovou veřejností řeší, že tam chybí Michal Sáček, který má ve Spartě formu. Vy osobně byste ho chtěl vidět v reprezentaci?

Nemám na to vyhraněný názor, ale místo koho by tam měl být? To si musíme vždycky říct. Sparta, a konkrétně Sáček, v lize odehrála dobré zápasy, ale nedá se to říct u utkání v evropských pohárech. To je asi to měřítko nominace, proč někteří ti hráči tam jsou. Na jeho postu, což je střed pole, je nominace daná. To by musel být úplně famózní. Konkurence je prostě lepší. 

Související obsah

Třeba místo Sadílka by se nemohl prosadit?

Ano, o tom teď můžeme diskutovat, proč se rozhodl pro Sadílka. Je to tak. To je prostě věčně diskutovaná nominace. Trenér má nějaký důvod, proč se tak rozhodl a myslím si, že to rád vysvětlí. Nehledal bych v tom nic extra osobního. Samozřejmě Sadílek se nabízí, proč on ano, a Sáček ne. Z tohoto důvodu chápu, že tam můžou být takové rozepře. Asi by si tam zasloužili být oba, ale stejně si myslím, že Sadílka se základ týkat nebude. Na tomto postu je Souček a pak kluci, co působí ve Slavii, a to je pořád ta hlavní líheň reprezentace. 

Velmi dobrou formu má teď i Jakub Pešek. Myslíte si, že se jeho pozice v reprezentaci nějak změní oproti Euru?

Myslím si, že jeho a Hložka čeká budoucnost v repre. Jde tomu naproti. Bude hrát čím dál tím více a dostávat šance. Já mu věřím. Je to takový správný tahoun na kraji, dokonce už dal v reprezentaci i branku. 

Související obsah

Má i na to, aby se prosadil do základní sestavy?

Vždycky musí být štěstí na jeho straně. To znamená, že pokud se někdo zraní nebo vykartuje, dostane příležitost a může ji využít. Myslím, že to Jarda Šilhavý už na Euru s Tondou Barákem ukázal, že když zahrál dobře, tak v příštím nastoupil od začátku. 

Jak jste zmínil Adama Hložka, nyní má kvůli vykartování Patrika Schicka šanci se prosadit. Nastoupí na jeho postu, nebo ho trenér Šilhavý nechá na kraji?

Už jsem o tom mluvil několikrát, že jeho post úplně nahoře není. Nicméně, pokud chybí taková osobnost, jako je Patrik Schick, tak se jeho pozice mění. Můžeme hrát na jiný systém na víc útočných hráčů, ale myslím, že Jarda od toho moc neodbočí a místo Schicka bude hrát klasický hroťák, kterým bude Hložek.

Petr Švancara vystoupil v TN live před začátkem české fotbalové ligy a podělil se o své názory

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události