Ostatní sporty

Chceme zlato a porazíme všechny, burcuje kapitán Forman před finále

Juniorská florbalová reprezentace postoupila na domácím světovém šampionátu do finále, když v semifinále zdolala Švédsko 5:4 po samostatných nájezdech. Obrovský podíl na tom má také kapitán Filip Forman, který odehrál skvělé utkání a svůj výkon korunoval také vstřelenou brankou.

"Postoupili jsme, ale zdaleka to není hotové. Je to sice super vítězství proti Švédsku, ale my chceme zlato. Se stříbrem se rozhodně nespokojíme. Ve finále porazíme kohokoliv," burcuje český útočník.

Čeští junioři porazili Švédsko už potřetí v řadě. Předtím dvakrát na šampionátu v Kanadě před dvěma lety. "Je to přece jenom pořád juniorský florbal. Bude se muset ještě zapracovat, aby se to promítlo i do toho mužského. Ale v juniorském už jim šlapeme na paty a možná jsme už před nimi," pokračuje Forman.

Čechům sice vyšla parádně první třetina, po které vedli 4:1, ale v úvodu přišly dvě zbytečné chyby, z nichž jedna znamenala vedení Tre Kronor.

Související obsah

"První třetina od nás byla super. Trošku nervozity asi přišlo až ve třetí třetině, kde jsme si mysleli, že už je to hotové. Začátek nedávám za vinu nervozitě, ale spíš špatné komunikaci se střídačkou. Mrzí nás ale třetí třetina, to musíme změnit do dalšího zápasu," je si vědom povolení v poslední části útočník Bohemians.

Právě ve třetí dvacetiminutovce Češi ztratili třígólový, respeketive dvougólový náskok. Přesto šli do prodloužení s velkým odhodláním.

Související obsah

"Před prodloužením jsme si řekli, že musíme hrát, že to za nás nikdo neodehraje. Vyloučením jsme dali Švédům velkou šanci, ale zvládli jsme to. Když člověk dokáže ubránit takové oslabení, kde jde v podstatě o všechno, tak to ukazuje sílu celého týmu," ví Forman.

Švédové prý český tým prakticky ničím nepřekvapili. "Věděli jsme, jak Švédsko hraje. Oni nezměnili svůj styl prakticky šest let. My jsme měli jasný plán a možná nás první inkasovaná branka trošku nakopla. Ale my jsme věděli, že to nebude zadarmo. Věděli jsme, že si to na začátku nesmíme nechat úplně utéct, a to se nám povedlo. Závěr byl ale fantastický, ubránili jsme v prodloužení přesilovku Švédů a díky tomu jsme postoupili," zakončil hodnocení jeden z českých hrdinů.

Finále sehraje český výběr v neděli od 16 hodin proti Finsku opět v Brně ve Sportovní hale Vodova. Lístky na souboj o titul světových šampionů jsou stále k dispozici.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události