Další sporty

Takové výpadky si nemůžeme dovolit, ví první český střelec Filip Forman

Takové výpadky si nemůžeme dovolit, ví první český střelec Filip Forman
Zdroj: Alena Zapletalová/Český florbal

Ačkoliv se zdá, že český tým zvládl utkání s Německem v naprosté pohodě, když si dokráčel pro vítězství 11:0, tak reprezentant Filip Forman tak spokojený nebyl. Centr třetí lajny zapsal v zápase dva góly a jednu asistenci, trefil se ve svém prvním zápase na seniorském mistrovství světa a odšpuntoval brankostroj. Přesto ví o spoustě chyb, které se s lepšími týmy nesmí opakovat.

Co říkáte na úvodní zápas? Jak moc těžce, nebo lehce se vítězství rodilo?
Pro mě to byla první zkušenost s chlapským mistrovstvím. A hodnotím to dobře, protože jsme vyhráli. Musíme se ale poučit z chyb, které jsme dělali. Samozřejmě tam byly i dobré pasáže. Pro nás jsou ale momentálně důležité ty chyby. Druhá třetina byla z naší strany opravdu špatná a kdybychom takhle hráli s někým z top čtyřky, tak by nám dali pět gólů a šli bychom do šatny. Ale jinak to hodnotím kladně, protože jsme nedostali gól, což jsme si dali jako cíl. Skvěle zachytal Beny (Martin Beneš). Ale z druhé třetiny se musíme poučit.

Zmínil jste, že nevíte, jestli by to stačilo na někoho z top čtyřky a právě další soupeř z ní bude. V neděli přijde Švýcarsko. Byl zápas s Německem dobrou prověrkou?
První zápas je vždycky těžký a má asi vždycky špatné pasáže. Člověk se jich musí snažit vyvarovat. My jsme to nezvládli celou jednu třetinu. Nic bych neřekl, kdyby to byly třeba jen minutové výpadky. Jedna třetina je fakt hodně a může to rozhodnout zápas. Konec zápasu byl docela dobrý, ale myslím, že ani to by nestačilo na top čtyřku. Musíme se z toho poučit. V sobotu nemáme trénink, ale máme hodně co řešit.

Související obsah

Byl jste nervózní před svým prvním zápasem na seniorském mistrovství?
Paradoxně vůbec. Bylo by pro mě horší, kdybych nastupoval v nějaké větší hale, kde by bylo více diváků. V téhle to bylo takové přátelské. Z hlediště nebyl vůbec žádný tlak. Snažil jsem se hrát svoji hru a nic moc nevymýšlet. Myslím, že se mi to v 80 procentech zápasu povedlo.

První zápas na seniorském mistrovství a hned dva góly. Bude nějaké zápisné? Pokud ano, tak kolik?
Nevím, jestli tam bude zápisné. Možná něco za první zápas. Víc by se ale mělo koukat na Martina Beneše, který vychytal nulu a prý to byla jeho první v životě, takže to bude hodně drahé.

Hala je hodně specifická. Myslíte si, že je dostatečně reprezentativní pro florbalový vrchol?
Trošku mě to mrzí. Když jsem viděl mistrovství světa v Praze, kde jsem byl jako divák. A teď otvíráme šampionát v takovéto hale. Ale bohužel takové to je. Jediné, co můžeme udělat, tak si na to stěžovat. Ale to by bylo to nejhorší. Nesmíme se soustředit na věci, co neovlivníme. Navíc už tady hrát nebudeme. Teď už nemáme žádnou výmluvu. I tak si myslím, že jsme to zvládli a příliš to neřešili. Ale musím říct, že čtvrteční trénink byl strašný. Byla tu neuvěřitelná zima, ale hodně se to zvedlo. Pořadatelé si na tom dali záležet. I na horší halu to byly dost dobré podmínky.

Související obsah

Co říkáte na výkon Německa? Přeci jenom tam mají pár hráčů ze švýcarské soutěže.
Řekl bych, že jsou tam určité individuality, které nás v průběhu zápasu potrápily. U Němců je ale problém, že se nesnaží příliš hrát florbal. Sází pouze na protiútoky. Pokud ten tým nemá silných pět lidí v lajně, tak je to prostě nereálné. V druhé třetině měli hodně šancí, bylo to asi 8:7 pro nás, podle toho, co říkal trenér. Kdyby tam byli kvalitnější hráči, tak bychom určitě neměli nulu. Ale je super, že se snaží i takové země. Mají tam kluky ze Švýcarska a je tam i kluk ze Švédska. Myslím, že se Německo bude šampionát od šampionátu zvedat.

Pojďme se vrátit k zápasovým výpadkům. Ovlivnila to i cesta do Helsinek? Měli jste velké zpoždění, zrušil se vám trénink..
Řekl bych, že před šampionátem se nám sešlo úplně to nejhorší, co mohlo. Špatné letadlo, pozdní příjezd, špatné pokoje na hotelu, první trénink v zimě.. Podle mě se nám sešlo opravdu to nejhorší. I díky tomu si vážím toho, jak jsme zápas zvládli. Příprava opravdu nebyla jednoduchá. Ale jak říkám, jsou to pořád věci, které nemůžu ovlivnit a nemůžeme se na to vymlouvat. Kdybychom hráli se Švýcary, tak se určitě nikdo vymlouvat nebude na to, že jsme měli zpoždění s letadlem.

Před mistrovstvím světa byl hostem Nastaveného času Adam Delong:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Krátká zpráva

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.