Motorsport

Formulové divadlo vejde do dějin, Verstappen má za výhru půlku bodů

Max Verstappen jede za safety carem

Letošní Velká cena Belgie ve Formuli 1 vejde do dějin. Dlouho nebylo jasné, zda se vůbec kvůli dešti pojede. Ve hře bylo přeložení závodu na pondělí, ale nakonec se odjela dvě kola za safety carem a piloti získali poloviční body za umístění v kvalifikaci.

Několik hodin závodníci v Belgii čekali, zda se vůbec pojede, nebo ne. Déšť na okruhu ve Spa byl tak hustý, že závodění by bylo příliš nebezpečné, takže ve hře byla i varianta, že by se závod poprvé v historii přeložil na pondělí.

Nakonec se pořadatelé rozhodli v 18:17 vyslat formule na trať, avšak pouze za safety carem, takže nikdo nemohl předjíždět.

Aby mohly být výsledky oficiální, bylo potřeba zajet alespoň dvě kola. Ačkoli bylo jasné, že závod se naplno nerozjede, piloti museli nastoupit do svých monopostů a teatrálně odjet dvě úplná kola. Po nich byl závod definitivně ukončen.

Související obsah

Jelikož se neodjelo více než 75 % závodu, bodové zisky jsou poloviční. Vítězství za polovinu bodů si tak připsal Max Verstappen díky triumfu v kvalifikaci. Druhé místo a první pódiové umístění v životě zaznamenal George Russell, třetí místo obsadil Lewis Hamilton.

Velkou cenu Velké Británie Verstappen vůbec nedojel, jelikož havaroval po srážce s Hamiltonem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.