Marek Jankulovski

Češi jdou na Belgii. Na bodík máme, říká bývalý reprezentant Jankulovski

Češi jdou na Belgii. Na bodík máme, říká bývalý reprezentant Jankulovski
Zdroj: koláž tn.cz / Profimedia

Česká fotbalová reprezentace hraje v rámci kvalifikace na světový šampionát proti Belgii. Tým Roberta Martíneze patří mezi nejlepší reprezentace světa, skupinu navíc vede. Bývalý fotbalový reprezentant Marek Jankulovski nabádá k odvážnosti, ale zároveň věří, že zisk minimálně bodu je reálný.

Do programu zářijového reprezentačního fotbalu naskočili svěřenci Jaroslava Šilhavého proti Bělorusku, které porazili jediným gólem Antonína Baráka. "Samozřejmě čekáte povinné tři body, dobývalo se devadesát minut, ale bohužel se dal pouze jeden gól. Kluci ovšem splnili povinnost, chtěli vyhrát. Byla výborná atmosféra, což je důležité před víkendovým utkáním s Belgií," řekl pro TV Nova Marek Jankulovski. 

Belgie je očekávaně na prvním místě skupiny E. Ze čtyř zápasů získala deset bodů za tři výhry a jednu remízu právě s týmem Jaroslava Šilhavého. "Belgie je úplně jiný soupeř, to se nedá srovnávat. Samozřejmě musí být hráči více poctiví, koncentrovaní v zadních řadách a proměnit každou šanci. Kluci musí být odvážní a pohlídat si Lukaka," řekl obránce, který si zahrál i za slavný AC Milán.

"Každý zápas je ovšem jiný, začíná se od 0:0. Sami jsme to viděli v minulých dnech. Mistři Evropy z Itálie remizovali s Bulharskem, Španělsko prohrálo se Švédskem. Věřím, že nějaký bodík můžeme uhrát," věří Jankulovski českým reprezentantům, kteří jsou ovšem ve velice okleštěné sestavě. To Belgie si naposledy poradila s Estonskem, vyhrála 5:2.

Související obsah

​Utkání proti Belgii se hraje v neděli večer v Bruselu, zápas hostí stadion krále Baudouina, který má kapacitu padesát tisíc míst a je domovem reprezentace Belgie. Národní tým do utkání jde s velkými ztrátami, tou poslední je záložník Jakub Jankto. "Trenér Šilhavý ví, že některé výkony nebyly optimální. Já bych na tom hledal pozitiva. Líbil se mi Antonín Barák s Adamem Hložkem, kteří měli šance a byli živí. Každopádně zraněných hráčů je opravdu hodně," zakončil Jankulovski. 

VIDEO: Jakub Jankto přestoupil do Getafe, proti Belgii ale pro zranění hrát nebude:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události