Motorsport

Formule 1 přemýšlí o změně formátu: Ze sprintů by mohly být samostatné závody

Formule 1 přemýšlí o změně formátu: Ze sprintů by mohly být samostatné závody
Zdroj: profimedia.cz

Sprinty by od nové sezóny nemusely být jen kvalifikačními jízdami, ale plnohodnotnými závody, které by doplnily víkendový program. Takové zprávy jdou z Monzy od vedení F1.

Jezdci si nový formát s kvalifikačními sprinty letos vyzkoušeli dvakrát – na Velké ceně Británie a v září na Velké ceně Itálie.

 

Dva sprinty na 100 km sloužily jako kvalifikace pro nedělní hlavní závod a zároveň tři první jezdci mohli dle umístění získat 1-3 body do žebříčku světového šampionátu. První vyhrál Max Vertsappen a druhý Valtteri Bottas. Ten však bude kvůli výměně motoru v neděli 12. září startovat až z posledního místa.

 

Související obsah

U jezdců se zpestření těší velké oblibě a ředitel soutěže Rosse Brawn prozradil, že piloti žádají o zařazení sprintů jakožto plnohodnotných závodů za více bodů do šampionátu. "Další krok je jasný. Musíme rozhodnout o tom, jestli ze sprintů uděláme samostatné závody," řekl Brawn pro motorsport.com.

Nyní musí vedení formule 1 promyslet veškeré detaily a formát. Jedním z možných scénářů je, že by páteční kvalifikace určila startovací pořadí jak pro sprint, tak pro nedělní závody, které musí zůstat vyvrcholením víkendu.

Start je nesmírně důležitá část závodu. Své o tom ví Lewis Hamilton, který v Ázerbájdžánu zahodil vedoucí pozici:

Novinku vítají i jednotlivé stáje, vyjádřil se také šéf Ferrari Matti Binotta, který myslí, že je ještě příliš brzy. Na otázku kvalifikace nabídl vlastní formát, kdy se startuje v opačném pořadí, než je žebříček šampionátu. Tedy pole position by patřilo nejpomalejšímu jezdci.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události