Volejbal

Volejbalová senzace. Češi zdolali olympijské vítěze a jsou ve čtvrtfinále

Volejbalová senzace. Češi zdolali olympijské vítěze a jsou ve čtvrtfinále
Zdroj: profimedia.cz

Naprosto fantastický výkon předvedli čeští volejbalisté, kteří v souboji o čtvrtfinále na mistrovství Evropy porazili olympijské vítěze z Tokia - Francii. Naše reprezentanty navíc při třísetové výhře hnala domácí Ostravar aréna.

Evropský šampionát, který se spolu s dalšími pěti evropskými lokacemi hraje také v Ostravě, přinesl obrovské překvapení. Prsty v něm navíc mají naši volejbalisté, kteří dokázali senzačně vyřadit favorizovanou Francii, jež nedávno získala zlato na olympijských hrách.

Naši hráči vlétli do osmifinálového souboje plní odhodlání a s přesvědčením, že mohou favorita porazit. Jejich plán se navíc začal brzy plnit, jelikož Francie byla výkonem Česka hodně překvapená a hned zkraje prohrávala 0:4. První set pak domácí volejbalisté dotáhli až do úspěšné koncovky v poměru 25:22.


Ještě lepší pak byl závěr druhé sady, kterou Česko ovládlo 25:19. O osudu zápasu tak nakonec rozhodl veledramatický třetí set, ve kterém Češi využili až devátý mečbol.


Čeští volejbalisté si tak připsali parádní úspěch a po výhře nad Francií je nyní ve čtvrtfinále čeká Slovinsko. Stříbrný tým z minulého ME ale už Češi dokázali porazit ve skupině.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Volejbal

Důležité Události